Alman hükümeti ekonomi uzmanlarının uyarısını paylaşmıyor

  • Yazı boyutu
Alman hükümeti ekonomi uzmanlarının uyarısını paylaşmıyor

Alman hükümeti ekonomi uzmanlarının uyarısını paylaşmıyor

Alman hükümeti, 17 ekonomi uzmanının, Avrupa'nın felaketin eşiğinde olduğu şeklinde yaptığı uyarıyı paylaşmadığını açıkladı.
     Alman hükümetinin sözcü yardımcısı Georg Streiter, bugün Berlin'de yaptığı açıklamada, hükümetin, Avrupa'nın felaketin eşiğinde olduğu şeklindeki değerlendirmeleri paylaşmadığını belirterek, "Bu, dikkate aldığımız birçok uzman görüşünden bir tanesi" dedi.
     Uzmanların, Eurobonds adı verilen Avro ülkelerinin ortak tahvillerine karşı çıkması gibi birçok diğer görüşün de Alman hükümetiyle örtüştüğünü ifade eden Streiter, Almanya'nın, krizin başından beri ortak para birimindeki yapısal hataların ortadan kaldırılması için çaba harcadığını ve bu alanda şu ana kadar birçok şeyin de başarıldığını kaydetti.
     Almanya'da tanınan 17 ekonomi uzmanı, hazırladıkları bir raporda, Avrupa'nın, belirsiz bir geleceğe ve felakete doğru gittiği uyarısında bulunarak, Avrupa'daki hükümetlerin ekonominin düzeltilmesi için daha fazla çaba harcaması gerektiğine vurgu yapmıştı.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir