Alkol ve alkollü içki tesislerine ilişkin esaslar -Bira üretimi yaparak dolum yapmadan üretim…

  • Yazı boyutu
Alkol ve alkollü içki tesislerine ilişkin esaslar
  -Bira üretimi yaparak dolum yapmadan üretim…

Alkol ve alkollü içki tesislerine ilişkin esaslar -Bira üretimi yaparak dolum yapmadan üretim yerinde açık olarak satan firmalar, 15 Ocak 2014 tarihine kadar ürettikleri birayı ambalajlı olarak piyasaya arz edecek hale getirecek

Bira üretimi yaparak dolum yapmadan üretim yerinde açık olarak satan firmalar, 15 Ocak 2014 tarihine kadar ürettikleri birayı ambalajlı olarak piyasaya arz edecek hale getirecek.
     Alkol ve Alkollü İçki Tesislerinin Haiz Olmaları Gereken Teknik Şartlar, Kurulmaları, İşletilmeleri ve Denetlenmelerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, bira üretimi yaparak dolum yapmadan üretim yerinde açık olarak satan firmalar, 15 Ocak 2014 tarihine kadar tesislerine dolum ekipmanı ilave ederek, ürettikleri biranın dolumunu yapacak ve ambalajlı olarak piyasaya arz edecek hale getirecek. Bu şartı yerine getirmeyen firmaların izinleri iptal edilecek.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir