Alfa Romeo'nun sportif konsept modeli "Gloria" Cenevre'de sahne alacak -Sportif sedan konsepti…

  • Yazı boyutu
Alfa Romeo'nun sportif konsept modeli "Gloria" Cenevre'de sahne alacak
     -Sportif sedan konsepti…

Alfa Romeo'nun sportif konsept modeli "Gloria" Cenevre'de sahne alacak -Sportif sedan konsepti "Gloria", bu yıl 83. kez kapılarını açacak olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda sahne alacak

Alfa Romeo'nun geçmişten geleceğe uzanan sportif sedan konsepti "Gloria", bu yıl 83. kez kapılarını açacak olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda sahne alacak.
     Yapılan açıklamaya göre, Alfa Romeo Tasarım Merkezi ve Avrupa Tasarım Enstitüsü (IED) işbirliğiyle geliştirilen ve Cenevre'de dünya lansmanı yapılacak olan Gloria konsepti, İtalyan tasarımının güzelliklerini dünyaya yayan Alfa Romeo'nun sportif ruhunu ve İtalyan tarzını ortaya koyuyor.
     Uzunluğu 4700 milimetre, genişliği 1920 milimetre, yüksekliği 1320 milimetre ve dingil mesafesi 2900 milimetre olan Gloria, yanlardan aracın arkasına kadar akan belirgin çizgilere sahip bir spor sedan olarak dikkat çekiyor.
     İtalyan stili sportifliği ile zarafet anlayışını birleştiren Alfa Romeo'nun geçmişten geleceğe uzanan sportif sedan konsepti Gloria, bu yıl 83.'sü düzenlenecek Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak.
     Gloria, yanlardan aracın arkasına kadar akan belirgin çizgilere sahip bir spor sedan model olarak dikkat çekiyor. Otomobilin kaputu, şeklinin üç boyutlu özelliğini vurgulayan araç çizgileri boyunca güçlü bir Alfa Romeo kalkanı hissi uyandırıyor.
     Ön kısımdaki deri şeritler, markanın tarihi modellerinin bagaj bölmelerinde kullanılan deri kayışları hatırlatıyor. Yol üzerinde ise bu sportif sedan otomobile son teknoloji ürünü V6 veya V8 çift turbo motorların güç vermesi bekleniyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Fiat-Chrysler Tasarım Merkezi Başkanı Lorenzo Ramaciotti, Gloria konsepti için IED ile yapılan işbirliği hakkında, "IED'nin yüksek lisans programındaki öğrencilerden yeni Alfa Romeo sedana yönelik tamamen bağımsız yorumlarda bulunmalarını istedik. Geliştirme esnasında, anlık yaratıcılık tasvirlerinden mümkün olabildiğince fazla faydalanabilmek için projeler üzerinde yönlendirmeler yaptık. Ortaya harika bir sonuç çıktı ve yaratıcı mükemmeliyet bu sonuca damgasını vurdu" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir