Albaraka Türk, ICD ile 20 milyon dolarlık murabaha anlaşması imzaladı

  • Yazı boyutu
Albaraka Türk, ICD ile 20 milyon dolarlık murabaha anlaşması imzaladı

Albaraka Türk, ICD ile 20 milyon dolarlık murabaha anlaşması imzaladı

Albaraka Türk, İslam Kalkınma Bankası kuruluşlarından Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD) ile 20 milyon dolarlık murabaha anlaşması imzaladı. Albaraka Türk, aldığı krediyle üretim ve istihdama katkıda bulunan tüm sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ'lere ilk 6 ay ödemesiz 4 yıl vadeli işletme kredisi verecek.
     Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Albaraka Türk'ün son 10 yılda istikrarlı bir büyüme performansı ortaya koyduğuna dikkati çekerek, murabaha anlaşması ile ilgili olarak şunları söyledi:
     "Albaraka olarak reel ekonominin desteklenmesine öncelik veriyoruz. Hizmet verdiğimiz bölgelerde özellikle KOBİ'lerin finansman ihtiyaçlarını karşılıyor ve bölge ekonomisinin gelişimine katkıda bulunuyoruz. Albaraka Türk olarak, ICD ile yaptığımız 20 milyon dolarlık murabaha anlaşmasıyla Türk sanayicisinin her zaman yanında ve hizmetinde olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Bankamız, önümüzdeki dönemde gerek sermayedarlarımızdan olan İslam Kalkınma Bankası ve bağlı kuruluşları ve gerekse Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesindeki yaygın muhabir bankacılık ağı sayesinde KOBİ'lere orta-uzun vadeli ve cazip koşullarda kredi sunmaya devam edecek."
     Albaraka Türk'ün merkezi Bahreyn'de bulunan dünyanın önde gelen faizsiz bankacılık kuruluşlarından biri olan 13 ülkede 11 banka ve 2 temsilcilikten oluşan Albaraka Bankacılık Grubu'nun en büyük bankası konumunda olduğunu belirten Fahrettin Yahşi, Türkiye içinde 137 şubesi ve Irak Erbil şubesiyle Albaraka Türk'ün büyümesini sürdürdüğüne dikkat çekerek yeni hizmet noktaları açmaya devam ettiklerini ve 2015 yılında toplamda 200 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
     Albaraka Türk'ün son 10 yılda istikrarlı bir büyüme performansı ortaya koyduğuna dikkati çeken Yahşi, bankanın yıllık ortalama yüzde 34'lük aktif büyüme hızına ulaştığını ve dengeli büyüme sayesinde öz kaynak kârlılığını sektör ortalamalarının üzerinde tuttuğunu ifade etti.
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir