Albaraka Türk, İç Denetimde Farkındalık Ödülü aldı

  • Yazı boyutu
Albaraka Türk, İç Denetimde Farkındalık Ödülü aldı

Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye İç Denetim Enstitüsü tarafından kurumlar bazında verilen İç Denetim Farkındalık Ödülü'ne layık görüldü.

Albaraka Türk'ten yapılan açıklamada, Türkiye'deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşmasını ve iç denetim mesleğinin faaliyetlerini mükemmelliğe taşıması için çalışmalar yürüten Türkiye İç Denetim Enstitüsü'nün (TİDE) Al Baraka Türk'ü ''İç Denetimde Farkındalık'' ödülüne değer bulduğu belirtildi.
     Açıklamada, ''Uluslararası mesleki uygulama standartlarına ve etik kurallara uyumu, faaliyetlerinin etkinliği ve verimliliği, organizasyon yapısı gibi pek çok kriterin değerlendirilmesi sonucu verilen ''İç Denetimde Farkındalık'' ödülü, TİDE tarafından tüm dünyada ''İç Denetim Farkındalık Ayı'' olarak kutlanan mayıs ayında iç denetim mesleğinin gelişimine katkıda bulunan kişileri ve bu alanda yatırım yapan kurumları desteklemek amacıyla veriliyor'' ifadesine yer verildi.
     TİDE tarafından İstanbul'da düzenlenen törenle takdim edilen ödülü, Albaraka Türk Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Küçükerdoğan aldı.


Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir