AlBaraka Bankacılık Grubu'nun 2012 yılı net karı 235 milyon dolar

  • Yazı boyutu
AlBaraka Bankacılık Grubu'nun 2012 yılı net karı 235 milyon dolar

AlBaraka Bankacılık Grubu'nun 2012 yılı net karı 235 milyon dolar

AlBaraka Banking Group'un (ABG), 2012 yılında net karını yüzde 11 oranında artırarak 235 milyon dolara yükselttiği bildirdi.
     Albaraka açıklamasına göre, bankanın toplam aktifleri yüzde 11, kredileri yüzde 21, mevduatları yüzde 12 ve özkaynakları yüzde 9 oranında arttı.
     Bankanın faaliyet gelirleri yüzde 21 büyüme göstererek 880 milyon dolara yükseldi. Faaliyet giderleri düşüldükten sonra net faaliyet geliri 422 milyon dolar olarak gerçekleşti ve bir önceki yıla göre yüzde 23 arttı. Grubun toplam varlıkları (aktifler) yüzde 11 oranında artarak 19 Milyar dolara yükseldi.
     AlBaraka Bankacılık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Saleh Abdullah Kamel 2012 yılı sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, 2012 yılında Avro bölgesindeki olumsuz iktisadi gelişmelerin devam ettiğini ve bazı Arap ülkelerinde yaşanan siyasi ve toplumsal değişimlerin henüz yatışmamış olduğunu belirterek, bankaların faaliyetlerinin bu durumdan olumsuz etkilenmesi doğal olduğunu ifade etti.
     Buna rağmen ABG'nin iyi sonuçlar elde etmeyi başardığını ifade eden Kamel, bu durumun Grubun bu zorluklarla başa çıkmak için aldığı önlem ve stratejilerin isabet ve başarısını gösterdiğini aktardı.
     Verilen bilgiye göre, Grubun faaliyet bölgelerinde geçen yıl 26 yeni şube kurulmuş olup toplam şube ağı 424'e ulaştı.
     Grup, Türkiye, Bahreyn, Ürdün, Tunus, Sudan, Mısır, Cezayir, Güney Afrika, Pakistan, Lübnan, Suriye, Endonezya, Irak, Suudi Arabistan ve Libya'da toplam bir milyar kişiye (özel/tüzel) bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetleri sunuyor.
    
    
    

Bu haberi 64 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir