Aksigorta Centro Zaragoza Türk ile işbirliği anlaşması yaptı

  • Yazı boyutu
Aksigorta Centro Zaragoza Türk ile işbirliği anlaşması yaptı

Aksigorta Centro Zaragoza Türk ile işbirliği anlaşması yaptı

Aksigorta, "Hasar Dönüşüm Projesi" kapsamında oto servislerine kalite standardı onayı veren uluslararası Centro Zaragoza (CZ) Türk ile işbirliği anlaşması yaptı.
     Aksigorta'dan konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Aksigorta; oto servislerine standardizasyon getirerek daha verimli, karlı ve sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmak amacıyla sektördeki öncü rolünü sürdürerek, "Hasar Dönüşüm Projesi"ni başlattı.
     Şirket, projenin ilk adımı olarak İspanyol Centro Zaragoza'nın Türkiye yetkilisi CZ Türk'le bir anlaşma imzaladı. Aksigorta Genel Müdürlük binasında düzenlenen imza törenine Aksigorta Hasar ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Dayoğlu ve CZ Türk Genel Müdürü Cenk Erözer katıldı.
     Aksigorta bu anlaşmayla, çalıştığı tüm oto servislerinde uluslararası geçerliliğe sahip CZ sertifikasının olmasını tercih edecek. Servisler, fiziki koşulları, uzmanlık alanları ve hizmet kalitelerine göre 3 Yıldız, 4 Yıldız ve 5 Yıldız olarak sınıflandırılacak. Gerekli koşulları sağlayan servisler yıldız sınıfına ve kapsamına göre sertifika almaya hak kazanacak. Standartlara uygun olmayan oto servislerinden ise gerekli eğitim ve iyileştirme süreçlerini tamamlamaları ve CZ sertifikası almaları istenecek.
     Aksigorta, CZ Türk ile yaptığı ve yıl sonuna kadar sürecek olan özel anlaşması kapsamında CZ sertifikası almak için başvuran sınırlı sayıda servisin sertifika bedelinin yüzde 70'ini karşılayacak.
     Aksigorta Hasar ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Dayoğlu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, bu projeyle Türk sigorta sektöründe bir ilke imza attıklarını ve sektörün gelişimine katkıda bulunacaklarına inandıklarını belirterek, şunları kaydetti:
     "Aksigorta olarak CZ Türk ile yaptığımız işbirliği sonucunda bundan böyle çalıştığımız tüm yetkili ve özel oto servislerinden uluslararası geçerliliğe sahip CZ Sertifikasına sahip olmalarını tercih edeceğiz. Sertifikaya sahip olan servislerimize, dünya standartlarında hizmet veren, kurumsal birer şirket olma fırsatı sunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu sertifikasyon projesi ile daha verimli, kârlı ve sürdürülebilir bir iş modeli sağlamayı hedefliyoruz."
     CZ Türk Genel Müdürü Cenk Erözer ise işbirliği hakkında, "Aksigorta'yı bu önemli proje ile ülkemizde faaliyet gösteren oto servislerin kalitesini arttırmasına destek olmasından dolayı tebrik ediyoruz. Bu proje ile Aksigorta'nın otomotiv ve sigorta sektörünün gelişimine çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyor, tüm dünyada kabul görmüş, uluslararası CZ standartları ile hizmet veren servislerimizin sayısının artmasını diliyoruz" değerlendirmesini yaptı.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir