Aksa, Suriye'ye 1 yıl daha enerji satacak

  • Yazı boyutu
Aksa, Suriye'ye 1 yıl daha enerji satacak

Aksa, Suriye'ye 1 yıl daha enerji satacak

Aksa Elektrik Toptan Satış AŞ, Suriye'ye enerji ihracatına ilişkin sözleşmeyi bir yıl daha uzattığını duyurdu.
     Aksa Enerji Üretim AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Ana ortağımız Kazancı Holding AŞ'nin bağlı ortaklığı Aksa Elektrik Toptan Satış AŞ ile Suriye arasında 2011 yılında yapılan sözleşme, yıllık 2 milyar kilowatt saat(+/- yüzde 25)'lik enerji ihracatı yapılmak üzere 1 yıl daha uzatılmıştır.
     Suriye'ye 1 yıl daha 500 megawatt kapasite üzerinden enerji ihracatı için gerekli resmi makam onayları alınmıştır. Suriye enerji ihtiyaçları nispetinde, 2011 ve 2012 yıllarında olduğu gibi bugünden itibaren 1 yıl daha enerji alımına devam edecektir. Aksa Elektrik Toptan Satış AŞ ihraç edeceği enerjiyi eskiden de olduğu gibi Şirketimiz ve bağlı ortaklarından temin edecektir. Diğer taraftan, söz konusu kontrat yükümlülükleri taraflarca geçerli teminatlarla güvence altına alınmıştır. Aksa Elektrik Toptan Satış AŞ'nin bazı basın organlarında bahsedildiğinin aksine halihazırdaki konu ile ilgili tahsil edilmemiş herhangi bir alacağı bulunmamaktadır."
    
    
    

Bu haberi 92 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir