Akkök Şirketler Grubu'nun yeni CEO'su Ahmet Dördüncü oldu

  • Yazı boyutu
Akkök Şirketler Grubu'nun yeni CEO'su Ahmet Dördüncü oldu

Akkök Şirketler Grubu'nun yeni CEO'su Ahmet Dördüncü oldu

Kimya, enerji ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren Akkök Şirketler Grubu'nun Üst Yöneticiliğini (CEO) Ahmet Dördüncü devraldı.
     Yapılan açıklamaya göre, 2005 yılından bu yana grubun CEO'su olan Mehmet Ali Berkman ise Akkök Şirketler Grubu İcra Kurulu Danışmanı olarak görev yapacak. Berkman'ın Aksa Akrilik, Akenerji, Akiş GYO ve Aktek'teki Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Akkök Şirketler Grubu'na bağlı diğer şirketlerdeki yönetim kurulu üyelikleri de devam edecek.
     Ocak 2013 itibariyle Akkök Şirketler Grubu'ndaki yeni görevine başlayacak olan Dördüncü, daha önce Sabancı Holding CEO'su olarak görev yaptı. Sabancı Holding bünyesindeki çalışmaları sırasında birçok grup şirketinin yönetim kurullarında başkan, başkan yardımcısı ve üye olarak görev alan, Ulusal İnovasyon Girişimi'nin kurucu üyeliği, Endeavor Türkiye kuruluşu üyeliğini üstlenen Dördüncü, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu'nun başkanlığı görevinde bulundu.
     Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden lisans derecesi alan Dördüncü, aynı alanda Almanya Mannheim ve Hannover Üniversitelerinde lisansüstü çalışmaları yaptı. İngilizce, Almanca, Portekizce ve İspanyolca bilen Ahmet Dördüncü evli ve iki çocuk sahibi.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir