akıf Emeklilik iş süreçleri, Oracle ile hızlandı

  • Yazı boyutu
akıf Emeklilik iş süreçleri, Oracle ile hızlandı

akıf Emeklilik iş süreçleri, Oracle ile hızlandı

"Vakıf Emeklilik Kurumsal Kaynak Yönetimi Projesi", İstanbul'da gerçekleştirilen Oracle İş Uygulamaları Günü'nde sektörün ve teknoloji uzmanlarının beğenisine sunuldu.
     Yapılan açıklamaya göre, Vakıf Emeklilik teknolojik alt yapısını Oracle ile yürüttüğü işbirliği ile güçlendirmeye devam ediyor. Oracle e-Business Suite uygulamalarıyla geliştirilen Vakıf Emeklilik Kurumsal Kaynak Yönetimi Projesi, Oracle İş Uygulamaları Günü'nde sektör temsilcilerine ve teknoloji uzmanlarına tanıtıldı.
     Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Vakıf Emeklilik Kurumsal Kaynak Yönetimi Projesi ile müşteri memnuniyetini artırmayı, güçlenen mali yapılarını bir merkezden yönetmeyi hedeflediklerini, raporlama süreçlerini daha etkin ve verimli hale getirmeyi amaçladıklarını belirtti.
     Bostan, Vakıf Emeklilik Kurumsal Kaynak Yönetimi Projesi ile finansal ve lojistik süreçlerin hızlandırıldığını vurguladı.
     Bu arada etkinlik sırasında, iş süreçlerinin ve sistem altyapısının 4 ay gibi kısa bir sürede dönüşümü, AS 400 Oracle entegrasyonu, tamamlanan projenin ilk fazına ait planlama aşamaları, Vakıf Emeklilik Proje Yönetim Yaklaşımı, proje organizasyonu, mimari modelleme ve ileriye dönük hedefler örnekler ile anlatıldı.
     Oracle, iş ortakları Innova ve Bilişim firmaları ile gerçekleştirilen yatırımın ilk fazında borçlar muhasebesi, genel muhasebe, bütçe ve maliyet yönetimi, satın alma ve envanter yönetimi, insan kaynakları ve bordro süreçleri tamamlandı, 2013 yılında devam eden yatırımlar ile eğitim, performans, hazine, sabit kıymetler ve varlık takibi uygulamalarının hayata geçirilmesi hedeflendi.
     Projenin ikinci etabında ise çalışanların self servis uygulama ara yüzleri ile satın alma ve insan kaynakları süreçlerine kendi ekranlarından katılmaları sağlanarak, merkezi bir anlayışla verimlilik ve hız kazanılması, bir diğer proje hedefi olarak belirlendi.
    
    
    

Bu haberi 236 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir