Akfen, Karasular'ın yüzde 40 hissesini Aquila'ya sattı -Akfen Holding Üst Yöneticisi (CEO) Süha…

  • Yazı boyutu
Akfen, Karasular'ın yüzde 40 hissesini Aquila'ya sattı
     -Akfen Holding Üst Yöneticisi (CEO) Süha…

Akfen, Karasular'ın yüzde 40 hissesini Aquila'ya sattı -Akfen Holding Üst Yöneticisi (CEO) Süha Güçsav: "Satışın yüzde 100'e ulaşması için taraflar iradelerini ilk sözleşmeye sadık kalarak korumaktadır"

Akfen Holding ile Alman yatırım fonu Aquila arasında Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret AŞ'nin yüzde 40 hissesinin satışı için anlaşmaya varıldı.
     Yapılan açıklamaya göre, Akfen Holding, halen enerji üretimine devam eden ve toplam 24,5 MV kurulu güç kapasitesine sahip 5 adet HES sahibi İdeal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sahibi olan Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 40 hissesinin toplam 86 milyon 242 bin avro şirket değeri üzerinden, 22 milyon 580 bin 55 avro bedelle Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG'ya (Aquila) satışı konusunda sözleşme imzaladı.
     Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Akfen Holding Üst Yöneticisi (CEO) Süha Güçsav, Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 40 hissesinin satışı konusunda Alman yatırım fonu Aquila ile anlaşma imzalandığını belirterek, "Alıcı tarafından işlem kapanışı ile ilgili olarak 5 milyon avro tutarında cayma tazminatı ve satış bedelinin tamamı olan 22 milyon 580 bin 55 avroluk tutar 11 Eylül 2012 tarihinde yeddi emin hesaplarına intikal etmiş ve sözleşme yürürlüğe girmiştir" ifadeleri kullandı.
     Karasular'ın kalan yüzde 60 hissenin Aquila'ya satış opsiyonunun 16 Kasım 2012 tarihine kadar uzatıldığını dile getiren Güçsav, şunları kaydetti:
     "Satışın yüzde 100'e ulaşması için taraflar iradelerini ilk sözleşmeye sadık kalarak korumaktadır. Satış işlemi sonucunda Aquila tarafından yönetim kurulu üyesi atanmayacak ve Karasular'ın yönetimi değişmeyeceği gibi alıcı adına herhangi bir imtiyaz tanınmayacaktır."
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir