Akfen'den, Karasular Enerji'de hisse satışı -Karasular Enerji'nin yüzde 40 hissesi, Alman…

  • Yazı boyutu
Akfen'den, Karasular Enerji'de hisse satışı
     -Karasular Enerji'nin yüzde 40 hissesi, Alman…

Akfen'den, Karasular Enerji'de hisse satışı -Karasular Enerji'nin yüzde 40 hissesi, Alman yatırım fonu Aquila'ya satıldı

Akfen Holding, Karasular Enerji'nin yüzde 40 hissesini Alman yatırım fonu Aquila'ya sattı.
     Yapılan açıklamaya göre, Akfen Holding'in halen enerji üretimine devam eden ve toplam 24,5 megawatt kurulu güç kapasitesine sahip 5 adet HES sahibi İdeal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sahibi olan Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 40 hissenin, 22 milyon 908 bin 113 Avro sermaye satış bedeli ile Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG'ya (Aquila) satış işlemini tamamlandı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Akfen Holding Üst Yöneticisi (CEO) Süha Güçsav, Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret AŞ'deki yüzde 40 hissenin satışı konusunda Alman yatırım fonu Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG (Aquila) ile hisse devrinin 30 Kasım 2012 tarihinde yapıldığını belirtti.
     Güçsav, "Alıcı tarafından işlem kapanışı ile ilgili olarak sermaye satış bedelinin tamamı olan 22 milyon 908 bin 113 Avro'luk tutar hesaplarımıza intikal etti ve hisse devrini gerçekleştirdik. Alıcının yüzde 40 hissesi karşılığı, taraflar arasında TTK hükümleri dışında ayrıca bir ortaklık sözleşmesi düzenlenmemiş olup, yönetim ve kontrol değişikliği olmayacaktır" bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir