Akfen'den İdeal Enerji AŞ'nin hisse satış sözleşmesi açıklaması

  • Yazı boyutu
Akfen'den İdeal Enerji AŞ'nin hisse satış sözleşmesi açıklaması

Akfen'den İdeal Enerji AŞ'nin hisse satış sözleşmesi açıklaması

Akfen Holding, AkfenHes Yatırımları ve Enerji Üretim AŞ'nin sahip olduğu hes proje şirketlerinin devirleri kapsamında İdeal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ hisselerinin satış sözleşmesinin 31 Ağustos 2012 tarihinde imzalanacağını duyurdu.
     Akfen Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan özel durum açıklamasında, 13 Nisan 2012 tarihinde yaptıkları açıklamada, AkfenHes Yatırımları ve Enerji Üretim AŞ'nin (HES 1) sahip olduğu hes proje şirketlerinin devirleri kapsamındaki ilk işlem olan İdeal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ (İdeal) hisselerinin devri ile ilgili olarak, imzalanan mutabakat uyarınca 86 milyon 242 bin avro olan şirket değeri (enterprise value) üzerinden ödenecek hisse satış bedelinin yüzde 70'inin 29 Haziran 2012 tarihinde yeddi emin hesabına yatırılmış olması halinde hisse satış sözleşmesinin 31 Ağustos 2012 tarihinde imzalanacağının belirtildiği hatırlatıldı.
     Açıklamada, "28 Haziran 2012 tarihi itibarıyla yeddi emin hesaplarına İdeal (AŞ) devir bedelinin yüzde 70'i olan 39 milyon 440 bin 208 avro aktarılmış olup, hisse satış sözleşmesi, satış bedelinin kalan kısmının 31 Ağustos 2012 tarihinde ödenmesi ile imzalanacak, gerekli izinlerin alınması ile hisse devir işlemi tamamlanacaktır" denildi.
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir