Akdeniz Memorandumu toplantısı İzmir'de başladı -Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Şevli:…

  • Yazı boyutu
Akdeniz Memorandumu toplantısı İzmir'de başladı
  -Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Şevli:…

Akdeniz Memorandumu toplantısı İzmir'de başladı -Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Şevli: -"Türkiye, Akdeniz ülkeleri için denizcilikte örnek ülke haline geldi"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli, denizcilikte beyaz listedeki yerini her geçen gün yükselten Türkiye'nin Akdeniz ülkeleri için örnek ülke haline geldiğini belirtti.
     Akdeniz'de dolaşan gemilerin denetim ve standartlarını belirleyen Akdeniz Liman Devleti Kontrolü Memorandumu'nun 14. Komite Toplantısı İzmir'de Kaya Termal Oteli'nde başladı.
     Şevli, toplantı öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Akdeniz Memorandumu içinde etkili bir konuma sahip olduğunu, bu yıl toplantıya İzmir'in ev sahipliği yapmasının kararlaştırıldığını ifade etti.
     Türkiye'nin Akdeniz ve Karadeniz memorandumları kapsamında kendi limanlarında 2 bine yakın denetim yaptığını ifade eden Şevli, Türk gemi filosunun beyaz listeye alınmasındaki en önemli etkenin de denetimlerin sağlıklı biçimde yapılmasından kaynaklandığına dikkati çekti.
     Dünya ölçeğine bakıldığında Türk filosunun çok iyi bir durumda olduğuna işaret eden Şevli, "Bayrağımızı taşıyan gemilerin dünyanın her yerinde gururla dalgalanması, bu denetim çalışmalarının sağlıklı olmasından geçiyor. Şu anda en sıkı kurallarla belirlenen Paris Memorandumu'nda beyaz listenin en iyi yerindeyiz. Konumumuz her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Bu konumuyla Türkiye, Akdeniz ülkeleri için örnek ülke haline geldi" diye konuştu.
     Şelvi, iki gün sürecek komite toplantısında, yeni denetim standartlarının belirlenmesi konusunda tartışmalar yapılacağını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir