Akdeniz Elektrik ve Gaz Düzenleyicileri Birliği 13. Genel Kurulu İstanbul'da yapıldı

  • Yazı boyutu
Akdeniz Elektrik ve Gaz Düzenleyicileri Birliği 
  13. Genel Kurulu İstanbul'da yapıldı

Akdeniz Elektrik ve Gaz Düzenleyicileri Birliği 13. Genel Kurulu İstanbul'da yapıldı

Akdeniz Elektrik ve Gaz Düzenleyicileri Birliği'nin (MEDREG) 13. Genel Kurul Toplantısı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) ev sahipliğinde İstanbul'da yapıldı.
     EPDK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantının açılış konuşmasını MEDREG ve Cezayir Düzenleyici Kurum (CREG) Başkanı Nadjib Otmane, EPDK Başkanı Hasan Köktaş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan yaptı.
     Otmane, toplantının İstanbul'da yapılmasının EPDK'nın, MEDREG'in amaçlarını ve faaliyetlerini desteklemek konusunda aktif bir rol üstlendiğinin bir göstergesi olduğunu bildirdi. 6. Dünya Enerji Forumu'nun (WFER VI) 2015 yılında İstanbul'da düzenleneceğini ifade eden Otmane, organizasyonu sürecinde EPDK ile MEDREG arasındaki işbirliğinin daha da güçleneceğini kaydetti. Otmane, MEDREG yönetimi olarak İstanbul'un WFER VI adaylığında EPDK'ya destek verdiklerini belirterek, İstanbul'un seçilmiş olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.
     EPDK Başkanı Hasan Köktaş da, artan enerji talebi ve piyasaların serbestleşmesi ile düzenleme kurumlarının öneminin arttığına dikkati çekti. Uluslararası organizasyonlar düzenleyici kurumlar arasında işbirliğinin artarak devam etmesi gerektiğinin altını çizen Köktaş, MEDREG ile olan işbirliğinin de güçlenerek devam etmesi için çalışacaklarını belirtti.
     Toplantıda MEDREG Elektrik Çalışma Grubu, Entegre Akdeniz Elektrik Piyasasının kurulmasına yönelik bir rapor sundu. Entegre bir Akdeniz gaz piyasası oluşturulması amacıyla, EPDK'nın başkanlığını yaptığı MEDREG Gaz Çalışma Grubu da, bir rapor sundu. Raporda doğalgaz şebekesi altyapısının mevcut durumu ve Akdeniz ülkelerinde arz güvenliğine ilişkin detaylı bilgi verildi.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir