Akdeniz elektrik dağıtımın özelleştirilmesi (1) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en…

  • Yazı boyutu
Akdeniz elektrik dağıtımın özelleştirilmesi (1)
  -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en…

Akdeniz elektrik dağıtımın özelleştirilmesi (1) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 430 milyon dolar oldu -1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ elendi

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'ye (TEDAŞ) bağlı Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 430 milyon dolar oldu.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. 1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ elendi. Kalan 3 firmayla açık artırmaya geçildi.
     Açık artırmada başlangıç tutarı 475 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.
    
     -Abone yapısı-
    
     Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ, Antalya Burdur ve Isparta illerinde faaliyet gösteriyor. Söz konusu şirketin 1 milyon 67O bin abonesi bulunuyor. Elektrik tüketim miktarı 5 milyar KWh ve kayıp-kaçak oranı ise yüzde 11 civarında hesaplanıyor.
     (Devam edecek)
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir