Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ özelleştirmesi -Elektrik Mühendisleri Odası: -"İki yıl önce yapılan…

  • Yazı boyutu
Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ özelleştirmesi 
  -Elektrik Mühendisleri Odası:
  -"İki yıl önce yapılan…

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ özelleştirmesi -Elektrik Mühendisleri Odası: -"İki yıl önce yapılan ihale ile bugünkü ihaledeki en yüksek teklifler arasındaki fark 619 milyon dolar oldu"

Elektrik Mühendisleri Odası, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş ihalesine ilişkin iki yıl önce yapılan ihale ile dün gerçekleştirilen ihaledeki en yüksek teklifler arasındaki farkın 619 milyon dolar olduğunu kaydetti.
     Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Elektrik Mühendisleri Odası yaptığı yazılı açıklamada, Akdeniz EDAŞ'ın özelleştirilmesine ilişkin 7 Aralık 2010 tarihinde yapılan ilk ihalede en yüksek teklifin 1 milyar 165 milyon dolar ile Park Holding tarafından verildiği ifade edildi.
     Dün gerçekleştirilen Akdeniz EDAŞ ihalesinde en yüksek teklifin Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu tarafından 546 milyon dolar olarak verildiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:
     "İki yıl önce yapılan ihale ile bugünkü ihaledeki en yüksek teklifler arasındaki fark 619 milyon dolar olmuştur. Bu denli büyük bir fark, hiçbir ekonomik parametre ile açıklanamaz. Özellikle Fitch'in not artırımı ile piyasaların bayram ettiği; ülkemize para girişlerinin artacağı ve kredi musluklarının açılacağı açıklamalarının yapıldığı bir dönemde yapılan ihalede bu kadar düşük teklif gelmiş olması ayrıca değerlendirilmeye muhtaçtır."
     Elektrik Mühendisleri Odası'nın, bu ihalelere karşı hukuki yollara başvuracağı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir