Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Başaran: -"Lisanslı depocuk, şartları tam oluşmadığı için şu an…

  • Yazı boyutu
Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Başaran: 
  -"Lisanslı depocuk, şartları tam oluşmadığı
  için şu an…

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Başaran: -"Lisanslı depocuk, şartları tam oluşmadığı için şu an itibariyle üreticinin istifade edebileceği bir sistem değil"

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Şahin Başaran, lisanslı depoculuğun şartlarının tam oluşmaması nedeniyle şu an itibariyle üreticinin istifade edebileceği bir sistem olmadığını söyledi.
     Başaran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lisanslı depoculuğun gelişmesi için bazı şartların oluşması gerektiğine dikkati çekerek, "Üreticilerin depolara kolay ulaşabilmesi gerekiyor. Depoların uygun yerlerde olması gerekiyor. Depoların kira bedeli uygun şartlarda olması gerekir. Ya da hiç alınmaması gerekir. Stopajın üreticiye uygulanmaması gerekir ki üreticiler depoya araç tutarak rahatça ulaşabilsinler" dedi.
     Bu şartların yerine getirilmemesi halinde lisanslı depoların, ihracatçıların ve tüccarların stok müessesesi haline geleceğini savunan Başaran, "Lisanslı depoculuğun şartları tam oluşmadığı için şu an itibariyle üreticinin istifade edebileceği bir sistem değil" ifadesini kullandı.
     Başaran, lisanslı depoların, fındık fiyatlarına etkisinin olmayacağına dikkati çekerek, "Çünkü depoya giren fındık, borsaya girmiş olacak. Yani bir şekilde üreticinin elinden çıkmış olacak. Dolayısıyla üreticinin fındığını elinde tutması daha avantajlı. Lisanslı depoculuk yönetmeliğinde buna uygun değişiklik de yapılmalıdır" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 216 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir