Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'na üç yeni üye

  • Yazı boyutu
Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'na üç yeni üye

Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'na üç yeni üye

Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'na, Zürih Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Joseph Ackermann, Çin Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Gao Jian ve M. Klein and Company'nin Yönetici Ortağı Michael Kleinda katıldı.
     Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, uzun süre Deutsche Bank CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüş olan, Mart 2012 tarihinde Zurich Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan ve yine uzun yıllar Uluslararası Finans Enstitüsü Başkanlığı-nı yürütmüş olan Dr. Joseph Ackermann; dünyanın ikinci büyük ekonomisi Çin'in Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Gao Jian; ve Birleşmiş Milletler Gıda Programı'nın Özel Danışmanı ve Lehman Brothers'ın devri sürecinde Barclays Bank'a danışmanlık hizmeti veren, M. Klein and Company'nin Yönetici Ortağı Michael Klein da Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'na dahil oldu.
     Konuya ilişkin, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, yeni üyelerin Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'na katılmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
     Dinçer, "Dünya ekonomisinin içinde bulunduğu hassas ortamda her türlü bilgi kritik önem taşıyor. Adımlarımızı doğru yönde ve zamanda atabilmemiz açısından Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'nda yapılan değerlendirmelerin çok önemli bir referans oluşturduğunu düşünüyorum. Kurulumuzdaki değerli üyelerin engin bilgi birikimi ve deneyimleri, dünyadaki gelişmeleri daha iyi anlayabilmemize büyük katkıda bulunuyor. Sayın Josef Ackermann, Sayın Gao Jian ve Sayın Michael Klein'ın katılımlarıyla Bankamız Uluslararası Danışma Kurulu daha da güçlendi. Kurulumuz'da uluslararası prestijli üyelerin bulunması Türk ekonomisinin sahip olduğu fırsatların küresel alanda daha iyi anlaşılmasına önemli fayda sağlayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
     Başkanlığını Kemal Derviş'in yaptığı Akbank Uluslararası Danışma Kurulu üyeleri arasında IMF eski Başkanı ve İspanya eski Başbakan Yardımcısı Rodrigo de Rato, Dünya Bankası eski Baş Ekonomisti Lord Nicholas Stern, Lloyds Banking Group Başkanı Sir Win Bischoff ve Olayan Financing Company Genel Müdürü Lubna Olayan da bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir