Akbank'tan girişimcilere "guru" desteği -Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığından Sorumlu…

  • Yazı boyutu
Akbank'tan girişimcilere "guru" desteği
     -Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığından Sorumlu…

Akbank'tan girişimcilere "guru" desteği -Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür: -"Akbank olarak her yeni girişimin, geleceğin başarılı KOBİ'sine dönüşmesi için, yeni ürün, hizmet, finansman modelleri, eğitim programları, çeşitli yarışmalar, işbirlikleri gibi çok geniş bir çözüm yelpazesi ile girişimcilerimizin yanında oluyoruz"

Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür "Akbank olarak her yeni girişimin, geleceğin başarılı KOBİ'sine dönüşmesi için, yeni ürün, hizmet, finansman modelleri, eğitim programları, çeşitli yarışmalar, işbirlikleri gibi çok geniş bir çözüm yelpazesi ile girişimcilerimizin yanında oluyoruz" dedi.
     Akbank açıklamasında, dünyaca ünlü "Girişimcilik Gurusu" ve ABD Başkanı Barack Obama'nın Danışmanı Kenneth Morse'nin, konferanslar vermek üzere, girişimcilerin eğitimine de büyük önem veren Akbank'ın ana sponsorluğunda Türkiye'ye geldiği bildirildi.
     Morse'un Türk girişimcilere şirket başarısında müşteri odaklı çalışmanın önemini anlattığı belirtilen açıklamada, dünyada örnek girişimleri ve konferansları ile anılan Morse'nin Akbank sponsorluğu ile geldiği Türkiye'de vereceği toplam dört konferansın ikisini İstanbul, ikisini Ankara'da gerçekleştirdiği kaydedildi.
     Akbank sponsorluğunda gerçekleştirilen bu konferanslarla girişimciler küresel gelişmeleri ve yeni trendleri yakından izleyebilme fırsatı yakaladığı ifade edilen açıklamada, ilk iki konferansın "Azimli Türk Girişimciler için Küresel Satış Stratejileri" konusuyla gerçekleştirildiği ifade edildi.
     Workshopların açılış konuşmasını yapan Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, girişimciliğin de küreselleşme ile birlikte ekonominin önemli bir bileşeni konumunda olduğunu, bir girişimin hayata geçebilmesi için orijinal bir iş fikri ve bu iş fikrinin uygulamaya konulabilmesi için gerekli finansman ve yönetim tecrübesinin bir araya getirilmesi gerektiğini belirtti.
     Bu alana en çok finansman sağlayan kesimlerden birinin de melek yatırımcılar olduğuna işaret eden Gür, ayrıca çeşitli yatırım ajanslarından, sivil toplum kuruluşlarına kadar birçok kaynak sağlayıcının da bulunduğunu dile getirerek, şunları ifade etti:
     "Akbank olarak girişimcilik ekosistemine değer katmak için farklı alanlarda çözümler üretmeye devam ediyoruz. Akbank olarak her yeni girişimin, geleceğin başarılı KOBİ'sine dönüşmesi için, yeni ürün, hizmet, finansman modelleri, eğitim programları, çeşitli yarışmalar, işbirlikleri gibi çok geniş bir çözüm yelpazesi ile girişimcilerimizin yanında oluyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında geçtiğimiz yıl içinde etkin girişimcilere maddi ve manevi desteği bir arada sunmayı hedefleyen Endeavor Türkiye girişimcilerine yönelik uygun teminat koşullarında, uzun vade, düşük faiz gibi avantajları içeren bir kredi havuzu oluşturduk. Üniversite öğrencilerinin girişimlerinin ödüllendirildiği Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'na Akbank olarak ikinci kez destek verdik.
     Ayrıca 2007 ve 2009 yıllarında Sabancı Üniversitesi ile birlikte girişimcilere kurmak istedikleri işleri nasıl tasarlayacakları, uygulamaya koyacakları ve yönetecekleri konularında yol göstermek, destek olmak ve eğitmek için gerçekleştirdiğimiz Akbank Girişimci Geliştirme Programı'nı bu yıl da hayata geçirdik. Akbank olarak girişimci şirketler ile bir araya gelerek liderlik, yönetim, girişimci finansmanı konularını tartıştığımız İyi Yatırım ve İyi Girişim zirvelerini düzenliyoruz. Finansal anlamda desteğimizi de kesintisiz olarak sürdürüyoruz. Akbank olarak, yeni bir işletme kurarak, ticari faaliyetlerine başlamış olan girişimciler için Girişimci Destek Paketi'ni hazırladık. Akbank olarak girişimciliği teşvik eden çalışmalara öncülük ederek, ülkemizde daha fazla girişimci yetiştirilmesine ve girişimciler için fırsatların artırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz."
     Dünyaca ünlü Yatırımcılık Gurusu ve ABD Başkanı Barack Obama'nın Danışmanı Prof. Kenneth Morse da, büyümeye istekli şirketler için satış kadar yaptıkları alımların da büyük önemi olduğunu belirterek girişimcilere, "Ekonominin mevcut çetin koşullarında, yapılacak tüm alımların üç aşamalı kontrolü gerekir. Şirketlerin ayakta kalmalarının en önemli koşullarından olan sermayenin devir hızının artırılması için satışlar, ideal aktif verimliliğine göre ayarlanmalıdır" önerisinde bulundu.
     Müşteri sorunlarının çözümlenmesine odaklanmanın ve bu konunun üzerinde ciddi bir şekilde durmanın şirketlerin başarısında anahtar olduğunu ifade eden Morse, "Eğer CEO'nuz kendisini müşterilere önemli ölçüde değer yaratmaya adamamışsa, müşteri odaklı çalışmıyorsa, kendisini ya işten çıkarın ya da şirkette başka bir pozisyona kaydırın. Çünkü, bu nitelikte birisi o pozisyonda kaldığı sürece şirketiniz başarılı olamaz" dedi.
     İyi pazarlamanın bir sanat değil, bilim olduğunu belirten Morse, etkin satış yöntemleri ve müşteri ilişkileri yönetimi konularının öğrenilebileceğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 71 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir