Akbank'tan "Başvurum Nerede" hizmeti!

  • Yazı boyutu
Akbank'tan "Başvurum Nerede" hizmeti!

Akbank'tan yeni hizmet: "Başvurum Nerede"

Akbank, müşterilerinin ürün ve hizmet başvurularını gerçek zamanlı olarak izlemelerini sağlayacak bir uygulama geliştirdi.
     Akbank açıklamasına göre, Akbank'ın geliştirdiği uygulama ile, ürün ve hizmetlere ilişkin başvuruların, o an hangi aşamada olduğu kolayca izlenebilecek. Kredi ve kredi kartı başvurularının her aşamasında anlık takip sağlayan "Başvurum Nerede-" adlı uygulamayla kredi kartı başvurularında internetten kurye takibi yapılabilecek.
     Akbank Bireysel Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge yeni uygulama ile ilgili açıklamasında, şeffaf bankacılık anlayışıyla bu kapsamda önemli adımlar attıklarını belirterek, şunları kaydeddi:
     "Akbank Direkt İnternet ve www.akbank.com adresinde, başvuru alanlarında birer link oluşturduk. Amacımız, tamamen şeffaf bir bankacılık bakış açısı ile en çok kullanılan ürünlerimizin başvuru süreç adımlarının, başvuru sonuç ve açıklamalarının detaylı şekilde müşterilerimiz tarafından her an görüntülenebilmesini sağlamak. Akbank.com'da tüm "Başvur" butonlarının yanında artık bir de "Başvurum Nerede-" butonu olacak. Müşterilerimiz olsun olmasın herkesin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiğimiz bu hizmetimizle, bankamızın ürün ve hizmetlerinden herhangi birine başvuranlar, başvurularını kolayca izleyebilecekler."
     Teknolojiye olan yatırımlarını aralıksız sürdürdüklerine de dikkati çeken Tözge, 2012 yılında 120 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Tözge, "Bugün bankamızda yapılan her üç işlemden ikisi Özgür Bankacılık kanallarından yapılıyor, bir başka anlatımla, Akbank'ta işlemlerin artık üçte ikisi şube dışında gerçekleşiyor. Para çekme işlemlerinin ise yüzde 90'ı ATM'ler üzerinden yapılıyor. Akbank Direkt İnternet Türkiye'deki aktif internet bankacılığı kullanıcılarının yüzde 14'üne hizmet veriyor. Sektördeki para transferlerinin yüzde 11'inin yapıldığı Akbank Direkt İnternet, İMKB'deki hisse senedi işlem hacminden de yüzde 1 pay alıyor" değerlendirmesini yaptı.
     Uygulama "www.akbank.com" adresi üzerinden Akbank müşterisi olsun, olmasın kredi kartı, bireysel kredi ve mikro kredi başvurusu yapan herkesin başvurularını takip edebilmelerini sağlıyor. Başvuru sahipleri, akbank.com'da bulunan "Başvurum Nerede-" butonu üzerinden Axess, Wings, Fish kredi kartı başvurularının yanı sıra, ihtiyaç, taşıt, konut gibi bireysel kredilerinin ve mikro kredilerinin de tahsis öncesi hangi aşamada olduğunu gerçek zamanlı olarak görebiliyorlar. Üstelik, Başvurum Nerede- uygulamasında bulunan Teslimat adımı altında kuryelerinin nerede olduğunu da görüntüleyebiliyorlar. Akbank müşterileri www.akbank.com adresini kullanabilecekleri gibi, Akbank Direkt İnternet üzerinden de başvuru ve takiplerini yapabiliyorlar.
    
    
    


Bu haberi 503 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir