Akbank'tan "B Tipi Birebir Bankacılık Değişken Fon" -Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu…

  • Yazı boyutu
Akbank'tan "B Tipi Birebir Bankacılık Değişken Fon"
     -Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu…

Akbank'tan "B Tipi Birebir Bankacılık Değişken Fon" -Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tözge: "Öncelikle, yeni fonumuz, ağırlıklı olarak sabit getirili enstrümanlara yatırım yaparken, sınırlı oranda alternatif yatırım enstrümanlarının getirilerinden faydalanmak isteyen yatırımcılar için uygun"

Akbank, düşük faiz ortamında aktif yönetim hizmeti arayışına giren müşterileri için "Akbank Birebir Bankacılık Değişken Fon"u geliştirdi.
     Akbank açıklamasına göre, Akbank Birebir Bankacılık, müşterilerine en yüksek standartlarda bankacılık deneyimi yaşatmayı amaçlayan bir hizmetler bütünü sunuyor.
     Akbank Birebir Bankacılık müşterileri, Türkiye'nin her yerinde kendilerine özel, deneyimli Birebir müşteri ilişkileri yöneticilerinden kişisel finansal ihtiyaçlarına yönelik özel ürün ve çözümlere avantajlı fiyatlarla ulaşabiliyor. B Tipi Birebir Bankacılık Değişken Fon ile Akbank, nitelikli yatırım hizmetine ihtiyaç duyan müşterilerine öncelikli ve ayrıcalıklı bir platformda sunduğu "Birebir Bankacılık" hizmetine bir yenilik daha ekliyor.
     Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, portföy yönetim iştiraki olan Akportföyle birlikte "Akbank B Tipi Birebir Bankacılık Değişken Fon"u geliştirdiklerini belirterek "Öncelikle, yeni fonumuz, ağırlıklı olarak sabit getirili enstrümanlara yatırım yaparken, sınırlı oranda alternatif yatırım enstrümanlarının getirilerinden faydalanmak isteyen yatırımcılar için uygun" dedi.
     Aktif bir anlayışla yönetilen fonun, piyasanın uygun olduğu durumlarda altın, hisse senedi, döviz cinsi yatırım araçları gibi enstrümanlara strateji bant aralığı sınırları içerisinde dönemsel olarak yatırım yapabildiğini kaydeden Tözge, "Fon, devlet ve özel sektör tahvilleri ile dengeli bir risk profili çizerken, görece daha riskli kabul edilen yatırım araçlarının getirisinden yararlanmayı hedefliyor" bilgisini verdi.
     Akportföy AŞ'nin uzmanları tarafından yönetilen Birebir Değişken Fon ile yatırımcıların, varlık seçimi gibi önemli bir konuyu da deneyimli uzmanlara bırakmış olduğuna dikkati çeken Tözge, "Bankamızda asgari 100 bin lira varlığı olan müşterilerimize özel olarak sunduğumuz ayrıcalıklı fonumuzu, yatırımcılar portföylerine küçük tutarlarla da alabilecekler" dedi.
     Yaklaşık bir yıldır geniş kapsamlı bir "Tasarruf Seferberliği" başlattıklarını ifade eden Tözge, Akbank yatırım fonları ürün gamlarının para piyasası fonları, kamu ve özel sektör tahvil bono fonları, emtia fonları, aktif yönetilen fonlar olmak üzere yatırımcılarına geniş bir risk yelpazesinde yatırım seçenekleri sunduğunu ve tasarrufu özendirmek için yatırımcıların beklenti ve ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirecekleri yeni ürünlerle ürün gamını genişletmeye devam edeceklerini aktardı.
     Ak Portföy Yönetimi Genel Müdürü Dr Alp Keler ise son 6 ay içerisinde yatırımcıların getirilerini yükseltmek için risk seviyelerini artırmaya başladıklarını gözlemlediklerini ve özellikle sınırlı düzeyde risk artışı sağlayan ürünlere yoğun taleple karşılaştıklarını belirterek, yatırım alışkanlıklarının hızla değiştiği bu dönemde, sektörde trendleri belirleyerek ve yenilikçi ürünler sunarak yatırımcı beklentilerini karşılamaya yoğunlaştıklarını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 221 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir