Akbank'tan "Altın Hediye Çeki" -Akbank'ın yeni ürünü "Altın Hediye Çeki", gram, tam,…

  • Yazı boyutu
Akbank'tan "Altın Hediye Çeki"
     -Akbank'ın yeni ürünü "Altın Hediye Çeki", 
     gram, tam,…

Akbank'tan "Altın Hediye Çeki" -Akbank'ın yeni ürünü "Altın Hediye Çeki", gram, tam, yarım, çeyrek ve altın olarak düzenlenebiliyor

Akbank, gram, tam, yarım ve çeyrek altın olarak düzenlenebilen "Altın Hediye Çeki" adlı yeni bir ürün oluşturduğunu duyurdu.
     Yapılan açıklamaya göre, Akbank'ın, altın hediye etmek isteyen müşterileri için geliştirdiği ve gram, tam, yarım ve çeyrek altın olarak düzenlenebilen "Altın Hediye Çeki"nin bozdurulmasında hiçbir ücret ya da masraf ödenmiyor.
     Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verilen Akbank Bireysel Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, Akbank olarak müşterilerin talep ve önerileri doğrultusunda altın ürünlerini sürekli geliştirdiklerine işaret ederek, "Anadolu insanı bilinen 4 bin yıllık tarihi boyunca altına özel bir ilgi duymuş, hatta dünyanın ilk altın parası 'Lidya Aslanı' da bu topraklarda basılmış, gerçek anlamda kuyumculuk yine Anadolu topraklarında şekillenmiştir. Biz de altın tarihinde önemli yeri olan bu toprakların mutlu günlerinin geleneksel hediyesi olan altını, çağdaş bankacılığın avantajlarıyla donattık ve Altın Hediye Çeki'ni geliştirdik" ifadelerini kullandı.
     Altın Hediye Çeki'nin, hediye edilecek kişinin dilediği Akbank şubesinden bozdurabileceği, gram cinsinden ya da tam, yarım, çeyrek altın olarak düzenlenebildiğini ifade eden Tözge, şunları kaydetti:
     "Şubelerimize gelen herkes küçük tutarlar için bile sevdiklerine altın hediye edebiliyor. Altın Hediye Çeki için müşterilerimizden herhangi bir masraf, ücret talep etmiyoruz. Altın Hediye Çeki, hediye edilen müşteri tarafından isterse Altın Mevduat Hesabında değerlendiriliyor, isterse de lira/dolar karşılığı nakit olarak kendisine ödenebiliyor.
     Altın Hediye Çeki'ni, Akbank Altın Mevduat Hesabı'nda değerlendirmek isteyen müşterilerimizden de diğer altın mevduat hesaplarındaki uygulamamız gibi hesap işletim ücreti almıyoruz. Müşterilerimiz böylece masrafsız ve güvenli bir şekilde birikimlerini geleneksel yatırım aracı olan altın olarak değerlendirmeye devam ediyor, dilediklerinde lira, USD ve avro ile gram cinsinden altın alımı yaparak altın birikimlerini artırabiliyorlar. Üstelik bu işlemleri istedikleri zaman Akbank İnternet Bankacılığı aracılığı ile de gerçekleştirebiliyorlar."
     Akbank Altın Mevduat Hesabı'nın, "altın düşük ayarlı mı, işçilik maliyeti ne olacak, çaldırırsam, kaybedersem ne yaparım-" gibi problemleri ortadan kaldırdığına işaret eden Tözge, "Bunun yanında, son dönemde popüler olan anapara koruma amaçlı fonların altına dayalı olarak çıkarılan versiyonları da özellikle anaparasını riske atmak istemeyen yatırımcılar için önemli bir yatırım alternatifi haline geldi. Anapara Koruma Amaçlı fonlarımız altına yatırım yapmak isteyen ancak yüksek fiyatlardan dolayı altının değer kaybetme ihtimalini göz önünde bulunduran yatırımcılar için ideal yatırım aracı konumunda bulunuyor" görüşlerini aktardı.
     Tözge, gelecek dönemde müşterilerinden aldıkları geri bildirimler dahilinde altın ve altına dayalı yeni ürün ve hizmetleri geliştirmeye devam edeceklerini de kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir