Akbank, tahvil ihracı için 5 bankayı yetkilendirdi

  • Yazı boyutu
Akbank, tahvil ihracı için 5 bankayı yetkilendirdi

Akbank, tahvil ihracı için 5 bankayı yetkilendirdi

Akbank, Bank of America Merrill Lynch, Deutsche Bank, JP Morgan, Citi ve HSBC'yi, bir dizi yatırımcı toplantısı yapılması ve yurt dışına Türk Lirası cinsinden tahvil ihracı düzenlenmesi için yetkilendirdi.
     Akbank'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, yurt dışına toplamda 1 milyar dolar veya muadili yabancı para veya Türk Lirası tutarına kadar, farklı vadelerde bir veya birden fazla tahvil veya benzeri türden borçlanma aracı ihraç edilmesi için BDDK ve SPK'ya başvuruda bulunulduğu, BDDK tarafından da söz konusu borçlanma araçlarının ihraç edilmesinde bir sakınca bulunmadığı hatırlatıldı.
     SPK Haftalık Bülteni'nde de söz konusu tahvil veya benzeri türden borçlanma araçlarının ihracının uygun bulunduğunun duyurulduğu belirtilen açıklamada, "Bu kapsamda, Bankamızca; Bank of America Merrill Lynch, Deutsche Bank, JP Morgan, Citi ve HSBC, bir dizi yatırımcı toplantısı yapılması ve yurt dışına Türk Lirası cinsinden bir tahvil ihracı düzenlenmesi için yetkilendirilmiştir" denildi.
    
    
    

Bu haberi 84 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir