Akbank Seyahat Sağlık Sigortası'nı "cep"lere getiriyor

  • Yazı boyutu
Akbank Seyahat Sağlık Sigortası'nı "cep"lere getiriyor

Akbank Seyahat Sağlık Sigortası'nı "cep"lere getiriyor

Akbank Wings Lounge'larında gerçekleştirdiği yeni uygulamasıyla Türkiye'de bir "ilke imza atarak", tek SMS ile Seyahat Sağlık Sigortası yapıyor.
     Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, Akbank, müşterilerini bir "ilkle" daha buluşturarak, seyahat planlarını da kolaylaştıracak bir uygulama başlattı.
     Artık Akbank Lounge'larındaki müşteriler, seyahat planlarını yaparken "Seyahat Sağlık Sigortası" için de ayrıca zaman harcamak zorunda kalmayacak. Akbank'ın yeni başlattığı uygulama ile Seyahat Sağlık Sigortası müşterilerin "ceplerine" gelecek.
     Akbank'ın Türkiye'de ilk kez, Bankasürans Dönüşüm Programı kapsamında gerçekleştirdiği "Wings - Seyahat Sağlık Sigortası" çerçevesinde, havaalanında Wings Lounge'a giren müşterilere SMS ile Seyahat Sağlık Sigortası satılmaya başladı. Akbank'ın geliştirdiği proje ile, sektörde ilk kez SMS kanalı ile seyahat sağlık sigortası yapılıyor.
     Uygulamayla ilgili bir değerlendirme yapan Akbank Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sindel, Wings müşterilerinin hayatını kolaylaştıran bu hizmeti sunmaktan son derece memnun olduğunu belirtti.
     Sindel, "Sık seyahat eden Wings müşterilerimiz artık, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar'da bulunan Wings lounge'larda böylesine bir hizmetten yararlanabilecekler. Tek SMS'le o andan itibaren geçerli seyahat sağlık sigortası poliçesine sahip olabilecekler. Türkiyenin yenilikçi gücü ve Türkiyenin lider bankalarından birisi olarak çok seyahat eden Wings müşterilerimiz için bu kolaylığı sağlayabildiğimiz için mutluyuz" ifadelerini kullandı.
     Akbank'ın yenilikçi atılımlarına aralıksız devam ettiğini vurgulayan Akbank Strateji, CRM, Ürün ve Kanal Geliştirme ve Bankasürans Bölümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunç Akyurt da açıklamasında çok seyahat eden Akbank müşterileri için inovatif bir satış süreci geliştirdiklerini ve tek SMS ile Seyahat Sağlık Sigortası uygulamasının özellikle sık seyahat edenlerin işlerini çok kolaylaştıracağını vurguladı.
     Akyurt, Akbank'ın geliştirdiği ve sektörde bir ilk olan uygulama ile Wings Lounge'a giren Akbank müşterilerinin, kendilerine yollanan SMS'e yazdıkları tek yanıtla o andan itibaren geçerli seyahat sağlık sigortasına sahip olabildiklerini dile getirdi.
     Tunç Akyurt, "Geliştirdiğimiz yeni uygulama, yüksek tempolu yaşamlarında, sigortanın önemini bilmelerine karşın, zaman bulamayanlar için çok önemli bir destek oluyor. Çünkü, çoğunlukla seyahatinin asıl konusuna odaklanmış olan kişiler, çok önemli olmasına karşılık Seyahat Sağlık Sigortası yaptırma konusunu ihmal edebiliyorlar. Sigorta yaptırmak son dakikada akla geldiğinde de iş işten geçmiş oluyor. İşte biz bu önemli soruna çok pratik bir çözüm bulmuş olduk. Müşterilerimiz tek SMS ile, şubeye gelmeden seyahat sağlık sigortası alabiliyorlar, üstelik poliçelerine de elektronik ortamdan ulaşabiliyorlar" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir