Akbank Private Banking'e, "Türkiye'nin En İyi Özel Bankacılık" ödülü -Akbank Private…

  • Yazı boyutu
Akbank Private Banking'e, "Türkiye'nin En İyi Özel Bankacılık" ödülü
     -Akbank Private…

Akbank Private Banking'e, "Türkiye'nin En İyi Özel Bankacılık" ödülü -Akbank Private Banking'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galatalı: -"Akbank Private Banking müşterileri aylık ortalama 1 milyar dolarlık türev işlemi yaptı. Yalnızca son bir yılda 1,25 milyar liralık özel sektör tahvili satışı gerçekleştirdik" -"Ortadoğu'dan yönlendirilecek potansiyel müşterilerin Türkiye'de yapacakları gayrimenkul yatırımlarını kredilendirmek bizim için önemli"

The Financial Times Grubu kuruluşu The Banker dergisi, "Türkiye'nin En İyi Özel Bankacılık Ödülü"nü Akbank Private Banking'e verdi.
     Yapılan açıklamaya göre, yenilikçi uygulamaları ve ürünleri küresel düzeyde dikkate değer bulunan ve ödüllendirilen Akbank, özel bankacılık alanında da ödüllendirildi.
     The Financial Times Grubu kuruluşu ve dünyanın en prestijli ekonomi dergilerinden biri olarak gösterilen The Banker, "Türkiye'nin En İyi Özel Bankacılık Ödülü"nü Akbank Private Banking'e verdi. Akbank Private Banking ekibi, ödülü, Singapur'da düzenlenen "Global Private Banking Awards 2012" töreninde aldı.
     Akbank Private Banking'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı, törende yaptığı konuşmada, The Banker'ın, özel bankacılık alanında mükemmellik standartlarını belirleyen finans kurumlarını layık gördüğü bu ödülü almaktan gurur gurur duyduklarını belirtti.
     Akbank Private Banking olarak, her zaman müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştırmayı ve onlara kontrollü bir risk yapısı altında en iyi kazançlar sağlamayı ilke edindiklerini vurgulayan Galatalı, özellikle küresel ölçekte enflasyonun ve faizlerin çok düşük düzeylere indiği dönemlerde özel bankacılığın öneminin daha da arttığına dikkat çekti.
     Galatalı, Türkiye ekonomisinin zorlu bir dönemden geçtiği 2001 yılında Akbank'ın önemli bir ileri görüşlülük içerisinde kurduğu Özel Bankacılık iş biriminin, geride bıraktığı 11 yıl içerisinde 4 bin 500 müşterisinin toplam 25 milyar lira büyüklüğündeki varlığını yönetir hale geldiğini vurguladı.
     Türkiye ekonomisinin son not artırımı ile birlikte yeni bir aşamaya geçtiğini, düşük faiz ortamının daha da kalıcı hale geldiğini ve yatırımların yönetiminde özel bankacılık tarzı ihtisas sahibi kurumlardan yardım alma ihtiyacının daha da artacağını dile getiren Galatalı, yeni ürünler çıkararak müşterilerine alternatif yatırım olanakları sağlama konusunda çok ciddi bir çaba harcadıklarına işaret etti.
    
     -"Akbank Private Banking Türkiye'nin finansmanında da aktif rol oynuyor"-
    
     Akbank Private Banking müşterilerinin aylık ortalama 1 milyar dolarlık türev işlemi yaptığına dikkati çeken Galatalı, yalnızca son bir yılda 1,25 milyar liralık özel sektör tahvili satışı gerçekleştirdiklerini ve bu yolla özel sektörün finansmanında aktif rol oynadıklarını vurguladı.
     Türki Cumhuriyetler ve Arap ülkelerinde pazarlama faaliyetlerini artırarak Türkiye'ye portföy çekme hedefinde olan Akbank Private Banking olarak ilk önemli adımı Dubai'de attıklarını anlatan Galatalı, "Bizim için çok stratejik önemi olan Dubai ofisimiz aracılığı ile Körfez ülkeleri kaynaklı varlıklara da 2012 yılı itibarıyla özel bankacılık hizmeti vermeye başladık" bilgisini verdi.
     Bölgedeki müşteri ilişkileri yöneticileri aracılığıyla ve etkin pazarlama faaliyetleriyle Ortadoğu bölgesindeki potansiyel müşterilerin varlıklarını Türkiye'ye çekmeyi hedeflediklerini aktaran Galatalı, bölgeden yönlendirilecek potansiyel müşterilerin Türkiye'de yapacakları gayrimenkul yatırımlarını kredilendirmenin kendileri için önemli olduğunu belirtti.
    
     -"3 yılda Ortadoğu'dan 1 milyar lira varlık büyüklüğüne ulaşmayı bekliyoruz"-
    
     Galatalı, 3 yıl içerisinde bölgeden yaklaşık 1 milyar lira varlık büyüklüğüne ulaşmayı beklediklerine işaret ederek, Türkiye'de özel bankacılığın şubeleşmesini başlatan banka olarak, ilk özel bankacılık şubesi ağını da kurduklarını hatırlattı.
     Halen İstanbul'da Etiler Merkez, Nişantaşı, Suadiye, Batı İstanbul, Kozyatağı olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana'da faaliyet gösterdiklerini anımsatan Galatalı, İstanbul'daki şube ve temsilcilik ağını daha da genişleteceklerini, 2013 yılında Akbank Private Banking Kapalıçarşı Şubesi'ni ve Zorlu Center'a da Akbank Private Banking temsilciliğini açacaklarını dile getirdi.
    
     -"Geniş ürün yelpazesiyle ayrıcalıklı hizmet sunuyoruz"-
    
     Akbank Private Banking müşterilerimize global hisse ve bono piyasalarında işlem yapma ve bu piyasalardaki fırsatlardan faydalanma imkanı verdiklerini anlatan Galatalı, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Akbank Private Banking olarak Ak Portföy Yönetimi ile işbirliği içerisinde müşterilerimize sunduğumuz bir diğer hizmet de Franklin Templeton ile birlikte oluşturulan ABD, Avrupa, Latin Amerika ve Asya kıtalarına yatırım yapma imkanı sağlayan 5 farklı yatırım fonu oldu. Bu işbirliği ile global emtia fonu ve özel sektör tahvil fonu gibi yeni geliştirilen yatırım fonları da sektöre sağlanılan önemli yenilikler oldu."
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir