Akbank kentsel dönüşüme desteğini artırıyor

  • Yazı boyutu
Akbank kentsel dönüşüme desteğini artırıyor

Akbank kentsel dönüşüme desteğini artırıyor

Akbank, kentsel dönüşüm kredileriyle ilgili Esinder AŞ ile protokol imzaladı.
     Yapılan açıklamaya göre, Akbank, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzaladığı protokolden sonra kentsel dönüşüm konusunda Türkiye'deki en aktif ilçe olan Esenler'de faaliyet gösteren müteahhitleri tek bir çatı altında toplayan Esinder AŞ ile kentsel dönüşüm kredileri için protokol imzaladı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, kentsel dönüşüm konusunda yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile imzaladığımız protokolden sonra kentsel dönüşüm projelerinin yapımı gerçekleştirecek müteahhit firmalarımızdan ilki olan Esinder AŞ ile protokolümüzü imzalıyoruz. Bu doğrultuda İstanbul için büyük önemi olan Esenler ilçemizde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan finansman desteğini sağlayacağız" ifadelerini kullandı.
     Kentsel dönüşümün gerçekleştirileceği tüm il ve ilçelerde konuyu yakından takip ettiklerini aktaran Tözge, şunları aktardı:
     "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Bakanlığımızla bağlı il müdürlükleri, belediyeler ve müteahhit firmalar ile görüşerek öncelikli olarak dönüşümün başlayacağı alanlar için hazırlanıyoruz. Kentsel dönüşümün Türkiye için önemi yadsınamaz. İstanbul'un Türkiye ve dünya için önemi göz önüne alındığında olası bir depremde olabilecekleri hayal bile etmek istemiyoruz. Bunun için ilk adımı atan Esinder AŞ'nin yanında Akbank olarak yer alacağız. Esenler'in, depreme dayanıklı, nitelikli konutlara kavuşmasının yanında, kentsel dönüşüm projeleri ile yeniden inşa edilmesiyle hak sahipleri de İstanbul'un hak ettiği standartlarda bir yaşam alanına kavuşacaklar. Akbank olarak bu resmin bir parçası olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 62 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir