Akbank'ın faaliyet ve sürdürülebilirlik raporlarına ödül -Halkla ilişkiler platformu LACP,…

  • Yazı boyutu
Akbank'ın faaliyet ve sürdürülebilirlik raporlarına ödül
     -Halkla ilişkiler platformu LACP,…

Akbank'ın faaliyet ve sürdürülebilirlik raporlarına ödül -Halkla ilişkiler platformu LACP, Akbank'ın 2011 yılı faaliyet ve sürdürülebilirlik raporlarını yılın en iyi raporları olarak seçti -Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil: "Finansal performansların yanında, etik, çevresel, sosyal ve ekonomik önceliklerin de Akbank'ı geleceğe taşıyacak önemli unsurlar olduğuna inanıyoruz"

Dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından LACP (League of American Communications Professionals - Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi), Akbank'ın 2011 yılı Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporlarını yılın en iyi raporları olarak seçti.
     Akbank'tan yapılan açıklamada, LACP tarafından her sene düzenlenen, faaliyet ve sürdürülebilirlik raporları alanındaki en üst düzey ödül olarak kabul edilen "2011 Vision Awards Competition" - "2011 Yılı Vizyon Ödülleri Değerlendirmesi"nin sonuçlandığı bildirildi.
     Buna göre "Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları Ödülleri"nin zirvesi olarak tanımlanan ödülü, bankacılık ve finansal kuruluşlar kategorilerinin her ikisinde de Türkiye adına "Dünyanın En İyi Faaliyet Raporu" seçilen Akbank 2011 Yılı Faaliyet Raporu kazandı.
     Aynı yarışmada Akbank, 2011 Yılı Sürdürülebilirlik Raporu'yla da "Dünyanın En İyi Sürdürülebilirlik Raporu" ödülüne layık görüldü.
     Banka, 24'ü aşkın ülkeden 5 bin 500'ün üzerinde faaliyet ve sürdürülebilirlik raporunun değerlendirildiği 2011 yılı yarışmasında, 'gönüllülük' temalı 2011 Faaliyet Raporu ve 2011 Sürdürülebilirlik Raporu ile en yüksek ödül olan Platin ödüllerinin sahibi oldu.
     Akbank'ın 2011 Faaliyet raporu tüm sektörleri içeren "Dünyanın En İyi 100 Faaliyet Raporu" sıralamasında da 14. sırada yer aldı.
     Akbank, 2011 ödülleri kapsamında yapılan değerlendirmede faaliyet ve sürdürülebilirlik raporları ile toplamda 100 üzerinden 99 puan aldı.
     Banka ayrıca, ödüllere başvurduğu basılı, online faaliyet raporları ve sürdürülebilirlik raporlarının tümüyle "Dünyanın En İyi 100 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporu" sıralamasına seçildi.
    
     -"Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında fark yaratan çalışmalar gerçekleştiriyoruz"-
    
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye'yi uluslararası platformlarda temsil etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, finansal performanslarının yanında, etik, çevresel, sosyal ve ekonomik önceliklerinin de Akbank'ı geleceğe taşıyacak önemli unsurlar olduğuna inandıklarını kaydetti.
     Bu vizyonla kurumsal sosyal sorumluluk alanında fark yaratan çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Binbaşgil şunları ifade etti:
     "Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerimizin çatısı altında Akbanklılar da kendi inisiyatifleriyle toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamaya yönelik gönüllülük faaliyetleri içinde yer alıyor. Gönüllülerimizin bankamızın koordinasyonundaki bu çalışmaları 2011 Faaliyet Raporumuzun ana temasını oluşturdu. Bu çalışmalarımız ayrıca Sürdürülebilirlik Raporumuzda da ayrı bir bölüm olarak yer aldı. Gönüllülük ve Sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerimiz LACP tarafından yapılan değerlendirmelerde, 'Dünyanın En İyi Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporu' ödüllerini kazanmamızda önemli rol oynadı. Bu vesileyle başta ülkesi için fark yaratan çalışmalara imza atan çalışanlarımıza olmak üzere, bizi başarılara taşıyan hissedarlarımız ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum."
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir