Akbank'ın 6,1 milyar liraya kadar tahvil ihraç limiti BDDK tarafından uygun bulundu

  • Yazı boyutu
Akbank'ın 6,1 milyar liraya kadar tahvil ihraç limiti BDDK tarafından uygun 
bulundu

Akbank'ın 6,1 milyar liraya kadar tahvil ihraç limiti BDDK tarafından uygun bulundu

Akbank, yurt içinde farklı vadelerde Türk Lirası cinsinden banka bonosu ve/veya tahvil ihraç limitinin toplam 6,1 milyar liraya kadar artırılması husususun BDDK tarafından uygun bulunduğunu duyurdu.
     Akbank'ın, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımladığı özel durum açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "BDDK tarafından bankamıza en son verilen 3 milyar Türk Lirası'na kadar yurt içinde farklı vadelerde Türk Lirası cinsinden banka bonosu ve/veya tahvil ihraç limitinin, Bankamızın kamuya son açıklanan 30 Haziran 2012 tarihli konsolide olmayan finansal tabloları baz alınarak 6,1 milyar Türk Lirası'na kadar artırılması için BDDK'ya başvuruda bulunulduğu kamuoyuna duyurulmuştu.
     Bu kapsamda; Bankamıza en son verilen 3 milyar Türk Lirası'na kadar ihraç limiti de dahil olmak üzere, Bankamızca yurt içinde farklı vadelerde Türk Lirası cinsinden banka bonosu ve/veya tahvil ihraç limitinin toplam 6,1 milyar Türk Lirası'na kadar artırılması hususu BDDK tarafından uygun bulunmuştur."
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir