Akbank Girişimci Geliştirme Programı 2012 mezunlarını verdi

  • Yazı boyutu
Akbank Girişimci Geliştirme Programı 2012 mezunlarını verdi

Akbank Girişimci Geliştirme Programı 2012 mezunlarını verdi

Sabancı Üniversitesi ve Akbank işbirliği ile gerçekleştirilen Akbank Girişimci Geliştirme Programı, 2012 mezunlarını verdi.
     Yapılan açıklamaya göre Türkiye'den 380 başvurunun yapıldığı programa 44 girişimci kabul edilirken, katılımcılar sertifikalarını, Cuma günü düzenlenen törenle aldı.
     Sabancı Üniversitesi ve Akbank'ın, girişimcilere kurmak istedikleri işleri nasıl tasarlayacakları, uygulamaya koyacakları ve yönetecekleri konularında yol göstermek, destek olmak ve eğitmek için başlattığı program, girişimcilere başarılı, verimli bir işletme kurmalarını sağlayacak sağlam bir altyapı sunabilmek, gerekli eğitimleri vermek, uygulamalı proje çalışmaları gerçekleştirmek ve kesintisiz destek mekanizmaları oluşturmak için planlandı.
     Projenin ilk uygulaması 2003 yılında gerçekleştirildi. Dünya örneklerinin sonuç ve deneyimlerinden yola çıkarak Türkiye koşullarına göre tasarlanan program, süreç içinde sürekli geliştirildi.
     Sabancı Üniversitesi Girişimci Geliştirme Programı Akademik Koordinatörü Prof. Dr. Dilek Çetindamar, projenin amacının, girişimciliğe adım atmış, bir süredir faaliyette bulunan ve büyüme aşamasına gelen girişimcilere büyümeyi nasıl gerçekleştireceği konusunda bilgi birikimi kazandırmak olduğunu söyledi.
     Çetindamar, şunları kaydetti:
     "Girişimcilik yaşam döngüsü şirketin kuruluşuyla başlar ve büyüme devresiyle devam eder. Türkiye'deki mevcut tüm girişimcilik programı bir tek fikirden şirketleşmeye geçen başlangıç aşamasına odaklanmıştır. Oysa ürünü ve servisiyle kendini ispatlamış girişimcilerin büyümeyi nasıl yöneteceklerine dair tek eğitim programı bu yıl üniversitemiz tarafından Akbank desteği ile düzenlenen Girişimci Geliştirme Programı'dır."
    
    
    

Bu haberi 93 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir