Akbank Genel Müdürü Binbaşgil: -"Türkiye rotasını, yüzde 8'lik büyüme hızıyla 2023 yılında 2…

  • Yazı boyutu
Akbank Genel Müdürü Binbaşgil: 
  -"Türkiye rotasını, yüzde 8'lik büyüme hızıyla 
  2023 yılında 2…

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil: -"Türkiye rotasını, yüzde 8'lik büyüme hızıyla 2023 yılında 2 trilyon dolarlık GSYH ile dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almaya çevirdi"

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye'nin rotasını yüzde 8'lik büyüme hızıyla 2023 yılında 2 trilyon dolarlık GSYH ile dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almaya çevirdiğini belirtti.
     Akbank'ın, dünyadaki ve Türkiye'deki ekonomik gelişmeleri müşterileriyle paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlediği, 'Akbank Sizin İçin Buluşmaları'nın onbeşincisi Çorum'da gerçekleştirildi.
     Akbank Genel Müdürü Binbaşgil, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, dünya ekonomisinde bulunduğu yerin çok üstünde bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı.
     Türkiye'nin özellikle yüksek mali disiplin, düşük borçluluk oranları ve sağlam bankacılık sektörüyle diğer birçok gelişmiş ülkeden ayrıştığına dikkati çeken Binbaşgil, şöyle devam etti:
     "Ülkemiz, dünyanın 17'nci, Avrupa'nın ise 8'inci büyük ekonomisine sahip. Türkiye rotasını, yüzde 8'lik büyüme hızıyla 2023 yılında 2 trilyon dolarlık GSYH ile dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almaya çevirdi. Ancak bu vizyonu el ele vererek, tüm illerimizin katkısıyla gerçekleştirebiliriz. Bu amaca daha hızlı ulaşmak için illerimizin rekabetçiliğini, sanayileşme oranını, üretim, istihdam ve ihracat potansiyellerini daha da artırmalıyız" dedi.
     Bölgesinin üretimde güçlü illerinden biri olan Çorum'a ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Binbaşgil, "Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitesi, üretim ve istihdama katkı sağlıyor. Zengin yeraltı kaynaklarına ve rezervlerine sahip Çorum'un daha da büyümesi için katkımızı artıracağız. Çorum'un sahip olduğu yüksek büyüme potansiyeline inanıyoruz. Akbank Çorum'a yatırım yapmaya devam ediyor, edecek" diye konuştu.
     Toplantı, uzmanlar tarafından yapılan sunumlarla devam etti. Toplantıya, Akbank birim yöneticileri ile Çorum ve çevre illerden çok sayıda sanayici, işadamı ve yönetici katıldı.
     Toplantının ardından Akbank Genel Müdürü Binbaşgil, beraberindeki heyetle Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Çetin Başaranhıncal'ı makamında ziyaret etti. Kentin ticari faaliyetleriyle ilgili bilgi alan Binbaşgil, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 290 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir