Akbank Genel Müdürü Binbaşgil: -"Türkiye'nin rotası 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi…

  • Yazı boyutu
Akbank Genel Müdürü Binbaşgil:
  -"Türkiye'nin rotası 2023 yılında dünyanın en büyük 10
  ekonomisi…

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil: -"Türkiye'nin rotası 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almak" -"Bu vizyonu ele ele vererek, tüm illerimizin ve ilçelerimizin katkısıyla gerçekleştirebiliriz"

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomi arasına girmeyi hedeflediğini ve bu hedefin tüm il ve ilçelerin katkısıyla gerçekleşebileceğini söyledi.
     Akbank tarafından düzenlenen "Sizin İçin Buluşmalar" programının 18'incisi Sakarya'da düzenlendi.
     Programda konuşan Binbaşgil, Sakarya ve çevre illerinden çok sayıda sanayici, işadamı ve yöneticiyi bu tür programlarla bilgilendirdiklerini anlattı.
     Türkiye'nin, dünya ekonomisinde bulunduğu yerin üstünde bir potansiyele sahip olduğuna işaret eden Binbaşgil, Türkiye'nin özellikle yüksek mali disiplin, düşük borçluluk oranları ve sağlam bankacılık sektörüyle diğer birçok gelişmiş ülkeden ayrıldığını dile getirdi.
     Türkiye'nin şu anda dünyanın 18, Avrupa'nın ise 8'inci en büyük ekonomisine sahip olduğuna vurgu yapan Binbaşgil, "Türkiye'nin rotası 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almak. Ancak bu vizyonu ele ele vererek, tüm illerimizin ve ilçelerimizin katkısıyla gerçekleştirebiliriz. Bu amaca daha hızlı ulaşmak için illerimizin ve ilçelerimizin rekabetçiliğini, sanayileşme oranını, üretim, istihdam ve ihracat potansiyellerini daha da artırmalıyız" dedi.
    
     -"Türkiye'nin büyümesine katkıya hazırız"
    
     Binbaşgil, Sakarya'nın en yüksek ihracat hacmine sahip ilk 10 il arasında bulunduğuna dikkati çekerek, şehrin sanayinin yanı sıra tarım ve hayvancılıkta da önemli bir konuma sahip olduğunu aktardı.
     Akbank olarak Sakarya gibi Türkiye'nin de büyümesine katkıda bulunmaya hazır olduklarını vurgulayan Binbaşgil, şunları söyledi:
     "Eylül itibarıyla Sakarya'daki kredi hacmimiz yaklaşık 700 milyon liraya, mevduat toplamımız yaklaşık 322 milyon liraya ulaştı. Sakarya'nın dış ticaret işlemlerindeki pazar payımız da yüzde 8'ler civarında seyrediyor. Ancak Akbank olarak Sakarya'nın daha da büyümesi için desteğimizi artırmak istiyoruz. Sakarya'daki 140 bine yakın müşterimize Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü, 11 şube ve 150 civarındaki Akbanklı ile hizmet veriyoruz. Kalıcı liderlik yolunda çalışmalarını daha da hızlandıran Akbank Sakarya'ya yatırım yapmaya devam edecek."
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir