-Akbank Ekonomik Araştırmalar Bülteni-

  • Yazı boyutu
-Akbank Ekonomik Araştırmalar Bülteni-

"Merkel, Hollande ile birlikte, Yunanistan Başbakanı Samaras ile bugün yapacakları görüşmede kesin bir karar alınmayacağını ve Avrupa Komisyonu, ECB ve IMF'nin Yunanistan'daki reformlarla ilgili yayınlayacakları Troyka raporunu bekleyeceklerini söyledi"

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile birlikte, Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile bugün yapacakları görüşmede kesin bir karar alınmayacağını ve Avrupa Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Yunanistan'daki reformlarla ilgili yayınlayacakları Troyka Raporu'nu bekleyeceklerini söylediği belirtildi.
     Akbank Ekonomik Araştırmalar Gunluk Bulteni'nde, Samaras'ın Yunanistan'ın borç yükümlülüklerini yerine getirebilmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirttiği kaydedildi.
     İspanya'nın Avro Bölgesi'nden yardım talebi konusunda görüşmelerin teknik seviyede devam ettiği aktarılan bültende, şu ifadeler kullanıldı:
     "Siyasi müzakerelerin 14-15 Eylül'deki Avrupa maliye bakanları toplantısında yoğunlaşması bekleniyor. Reuters'a göre, tercih edilen seçenek, EFSF'nin İspanya tahvillerini birincil piyasada, ECB'nin de ikincil piyasada satın almasını mümkün kılmak. İspanya'da hükümet ayrıca, sorunlu ve yeteri kadar sermaye artıramayan bankaların kapatılmasına izin veren kuralları da hayata geçirmeye hazırlanıyor. Madrid, 100 milyar avroluk uluslararası banka kurtarma yardımının öngördüğü şekilde, İspanya Merkez Bankası'na banka denetiminde daha fazla yetki verme yolunda ilerliyor."
    
    
    


Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir