Akbank Ekonomik Araştırmalar Birimi: "Avro Bölgesi'nin problemleri yapısal ve bunların çözülmesi…

  • Yazı boyutu
Akbank Ekonomik Araştırmalar Birimi:
  "Avro Bölgesi'nin problemleri yapısal ve
  bunların çözülmesi…

Akbank Ekonomik Araştırmalar Birimi: "Avro Bölgesi'nin problemleri yapısal ve bunların çözülmesi zaman alacak"

Akbank Ekonomik Araştırmalar Birimi, Avro Bölgesi'nin problemlerinin yapısal olduğunu ve bunların çözülmesinin zaman alacağını belirtti.
     İspanya devlet tahvillerindeki hızlı yükselişe ilişkin değerlendirmede bulunan Akbank Ekonomik Araştırmalar Birimi, cuma günü İspanya bankalarına 100 milyar avroluk kaynak sağlanması kararının onaylanmasına rağmen, bunun yeterli olmayacağına ilişkin değerlendirmeler ve ülkenin bazı eyaletlerinin borçlarını ödemek için merkezi hükümetten yardım isteyebileceğine ilişkin haberler sonucunda, bu ülkenin 10 yıllık devlet tahvili getirilerinin hızlı yükseldiğini kaydetti.
     Bugün yüzde 7,55 ile avro döneminin rekor seviyelerinin görüldüğü belirtilen açıklamada, böylelikle Avro Bölgesi krizine ilişkin endişelerin ve riskten kaçma eğiliminin arttığı ifade edildi.
     Başta İspanya ve İtalya olmak üzere borsalarda hızlı geri çekilmelerin olduğu kaydedilen açıklamada, şu değerlendirmelerde bulunuldu:
     "Avro/dolar da bugün 1,21'in altını görerek son iki yılın en düşük seviyelerini test etti. Avro Bölgesi'nin problemleri yapısal ve bunların çözümleri zaman alacak. ECB ve AB liderlerinin aldıkları kararlar zaman zaman tansiyonu düşürerek piyasalarda mini ralliler oluştursa da piyasalarda dalgalanmaların devam etmesini olası buluyoruz."
    
    
    

Bu haberi 121 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir