Akbank, bilgi güvenliğinde Avrupa'nın en iyi internet bankası seçildi

  • Yazı boyutu
Akbank, bilgi güvenliğinde Avrupa'nın en iyi internet bankası seçildi

Akbank, bilgi güvenliğinde Avrupa'nın en iyi internet bankası seçildi

Global Finance, "Dünyanın En İyi İnternet Bankaları" araştırmasında Akbank'ı "Avrupa'daki En İyi Bilgi Güvenliği Girişimleri" ödülüne layık gördü.
     Yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance tarafından her sene düzenlenen "En İyi Internet Bankaları" araştırması sonuçlandı. Bu yıl 13.'sü düzenlenen araştırmada Akbank "Avrupa'daki En İyi Bilgi Güvenliği Girişimleri" ödülünün sahibi oldu.
     Bankacılık işlemlerinin artan oranda internet üzerinden gerçekleştiği bir dönemde bilgi güvenliğinin öneminin daha da arttığını vurgulayan Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, "Bankacılık güven üstüne kuruludur. İnternet bankacılığında bilgi işlem güvenliği tüm işlemlerin, hesapların ve müşteri bilgilerinin güvenliğini kapsıyor. Bu alanda gerçekleştirdiğimiz örnek uygulamalar seçkin uluslararası platformlar tarafından ödüllerle onurlandırılıyor. Global Finance tarafından "Bilgi Güvenliği Girişimleri kategorisinde", "Avrupa'nın En İyi İnternet Bankası" olarak seçilmekten mutluluk duyuyoruz" dedi.
     Açıklamada ayrıca Akbank Direkt İnternet servisi hakkında da şu bilgilere yer verildi:
     "Akbank Direkt İnternet, bilgi/bakiye işlemleri, para transferleri ve ödeme işlemleri için yoğun olarak kullanılıyor. Sektördeki para transferlerinin yüzde 10'unun yapıldığı Akbank Direkt İnternet, İMKB'deki hisse senedi işlem hacminden de yüzde 1 pay alıyor. Hisse senedi işlemi yapan Akbank müşterilerinin yüzde 80'i bu işlemlerini internetten yapmayı tercih ediyor. 2011 yılında Akbank Direkt İnternet'ten satılan kredi kartı adedi 3 katına, hızlı para, taksitli avans, taksitli borç transferi gibi kredi kartı türev ürünlerin satış adedi de 2 katına çıktı. Aynı şekilde, 2011 yılında internet kanalından kullandırılan kredi adedi 4,5 katına yükseldi. Akbank Direkt İnternet 1 milyon 500 bin'e yakın kullanıcı ile Türkiye'deki internet bankacılığı kullanıcılarının yüzde 15'ine hizmet veriyor."
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir