Akbank bankacılığı tek şifreyle cebe taşıyacak

  • Yazı boyutu
Akbank bankacılığı tek şifreyle cebe taşıyacak

Akbank bankacılığı tek şifreyle cebe taşıyacak

Akbank, yeni uygulaması Akbank Direkt Mobil ile Türkiye'de bir ilke imza atarak, müşterilerine tek şifreyle cep telefonları üzerinden bankacılık hizmetlerine ulaşma imkanı sağlayacak. Uygulamayla ayrıca Axess, Wings ve Fish kredi kartı sahipleri de kart bilgileriyle cep telefonları üzerinden bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyor olacaklar.
     Akbank açıklamasına göre, yeni uygulamayla Türkiye'de ilk defa, yalnızca Akbank direkt müşterilerine değil, Akbank kredi kartlarından birine sahip olanlara da mobil bankacılık hizmeti sunuluyor. Akbank kredi kartı sahiplerinin, Akbank Direkt Mobil uygulamasını kullanmak için, internet bankacılığı şifresi sahibi olmaları gerekmeyecek. Böylece, Akbank kredi kartı sahipleri, yalnızca kredi kartı bilgileriyle kullanabilecekleri Akbank Direkt Mobil ile kredi kartlarını cepten yönetme olanağına da sahip olacaklar. Akbank kredi kartlarından birini kullanan herkes Akbank Direkt Mobil uygulmasına girerek kart bilgilerini 7/24 görüntüleyebilecek hatta kredi kartı borçlarını ödeyebilecek.
     'Akbank Direkt Mobil", dileyen Akbank müşterileri için, "tek şifre ile giriş kolaylığı opsiyonu" da içeriyor. Uygulamaya her girişte, müşteri numarası, kullanıcı kodu, şifre, cep şifre gibi birden çok bilgi girmek istemeyenler için geliştirilen "tek şifre" uygulaması, hızlı yaşam temposuna alışık olanlar için önemli kolaylık sağlıyor. İlk girişte temel kullanıcı bilgilerinin paylaşılmasından sonraki tüm girişlerde, kişiler tercihlerine göre, Akbank Direkt şifresi ya da kredi kartı şifresi ile uygulamaya giriş yapabiliyor. Akbank Direkt Mobil'de, tek şifre ile giriş yapmak istemeyenler için, klasik giriş opsiyonu da bulunuyor. Kişiselleştirilebilen ana sayfa tasarımı ile mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunan Akbank Direkt Mobil ile uygulamayı kullananlar ana sayfada görüntülenecek hesap ve kart bilgilerini diledikleri gibi şekillendirebilip, değiştirebilecekler.
     Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, SoLoMo kültürünün giderek yaygınlaşmasının da altını çizerek, "Cep telefonu kullanım yaşının 7'ye düştüğü günümüzde daha sosyal, daha lokal ve daha mobil olan müşterilerimiz, bizden hayatlarını kolaylaştıracak yeni ve pratik bankacılık çözümleri bekliyorlar. Akbank olarak bu taleplerden hareketle, bankacılığın her alanında gerçekleştirdiğimiz sayısız yeniliğin yanı sıra, enerjimizi müşterilerimiz için çeşitli mobil bankacılık çözümleri üretmeye de yönlendiriyoruz" diye konuştu.
     Tözge, şunları kaydetti:
     "Türkiye'nin mobiliteyle ilk tanışmaya başladığı dönemlerde, Akbank olarak, teknolojimize ve alt yapımıza bu günleri öngörerek yatırım yapmaya başlamıştık. Cep Kredi, web Kredi, sms Kredi, Kredi Makinesi ve diğer birçok öncü uygulamayı hayata geçirdik. Geçen sene ülkemizde ve Avrupa'da bir ilk olan 'Akbank Cepten Öde' ve 'Para Gönder' uygulamalarını müşterilerimizin kullanımına sunduk. Akbank olarak mobil teknolojinin gücüne ve önemine olan inancımızla, müşterilerimizin bankacılık işlemlerini özgür bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için mobil bankacılık alanındaki yatırımlarımıza önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz."
    
     -Akbank Direkt Mobil uygulaması, mobil cihazlara ücretsiz olarak kolayca indirilebiliyor-
    
     Uygulamayı mobil cihazlara ücretsiz olarak indirmek için, www.akbank.com üzerindeki "Akbank Direkt Mobil uygulamasını indir" linkine tıklanabileceği gibi, cep telefonlarından "mobil" yazıp 4425'e göndermek de yeterli olacak. Dileyen Akbank müşterileri de, Akbank Direkt Mobil uygulamasını, ilgili uygulama dükkanlarını ziyaret ederek ücretsiz olarak indirebilecek.
     Akbank Direkt Mobil uygulaması ilk etapta, iOS işletim sistemli 3.1.3 ve üstü versiyona sahip iPhone'lara indirilebiliyor olacak. Uygulama, android işletim sistemli cep telefonlara ve iPad ve android işletim sistemli tabletlerde de yıl sonundan önce kullanılmaya başlanacak. Akbank Direkt Mobil uygulamasını yüklerken ve uygulama ile yapılan işlemler sırasında bağlantı Avea, Turkcell ve Vodafone hat sahipleri için yurt içinde ücretsiz olacak.
     Akbank müşterileri, "Akbank Direkt Mobil" ile ihtiyaç duydukları her an, para transferinden yatırım işlemlerine, hesap hareketlerini görüntülemekten kredi kartı harcamalarını kontrol etmeye, döviz işlemlerinden, fatura, OGS, cep telefonu borcu ödemelerine, kredi işlemlerinden kredi kartı borcu ödemeye, birçok bankacılık işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecekler.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir