Akbank AYB'den yeni kredi aldı -Akbank Genel Müdür Yardımcısı Kefeli: -"Bugün AYB'den…

  • Yazı boyutu
Akbank AYB'den yeni kredi aldı 
     -Akbank Genel Müdür Yardımcısı Kefeli:
     -"Bugün AYB'den…

Akbank AYB'den yeni kredi aldı -Akbank Genel Müdür Yardımcısı Kefeli: -"Bugün AYB'den sağlayarak hızla büyüyen KOBİ'lerimize aktardığımız kaynak tutarı 1,4 milyar doları buldu"

Akbank, Avrupa Yatırım Bankası'ndan (AYB) KOBİ'lere kullandırmak üzere yaklaşık 200 milyon dolar karşılığı yeni bir kredi temin etti.
     Akbank açıklamasına göre, Akbank bu sayede, 2007 yılından bu yana 8 faklı işlemle KOBİ'lere kullandırılmak üzere AYB'den sağladığı toplam finansmanı 1,4 milyar dolara taşıdı.
     Söz konusu kredi anlaşmasının imzalanması dolayısıyla bir değerlendirme yapan Akbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli, 2007 yılından bu yana, Akbank'ın KOBİ bankacılığı alanındaki uzmanlığını AYB'nin sağladığı uzun vadeli kaynaklar ile birleştirerek Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesine destek veren dev bir işbirliği yarattıklarını kaydetti.
     Kefeli, "Bugün AYB'den sağlayarak hızla büyüyen KOBİ'lerimize aktardığımız kaynak tutarı 1,4 milyar doları buldu. Orta ve uzun vadeli sağlanan bu finansman ile KOBİ'lerimizin ve Ticari Bankacılık müşterilerimizin özellikle uzun vadeli yatırım kredisi ihtiyaçlarına cevap vereceğiz. Ülkemizin az gelişmiş yöreleri başta olmak üzere her köşesindeki KOBİ'lerimize destek sağlamayı ve en uygun finansal çözümler sunmayı sürdürüyoruz. Temin ettiğimiz bu yeni finansmanı da tüm ticari ve KOBİ şubelerimiz aracılığıyla müşterilerimizin kullanımına sunacağız. KOBİ'lerimize yönelik bu yakın işbirliği için AYB'ye bir kez daha teşekkür ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     2012 yılının yurt dışı borçlanmada "en"leri gerçekleştirdikleri bir yıl olduğunu vurgulayan Kefeli, Akbank'ın sendikasyon ve Eurobond ihraçlarındaki lider rolü yanında, uluslararası finans kuruluşlarının Türkiye'de tercih ettiği iş ortağı olmasından duydukları memnuniyeti de ifade etti.
     AYB Güney Avrupa Bölümü Direktörü Luca Lazzaroli ise "AYB'nin Türkiye'de birlikte çalıştığı ilk bankalar arasında bulunan Akbank ile imzalanan kredi, Akbank ve AYB-nin işbirliğini daha da güçlendiren bir adımdır. Bu yeni kredi olanağı AYB'nin Türkiye'deki KOBİ'lere ve ticari firmalara sağladığı destek çerçevesinde yer almaktadır. KOBİ'ler ve Ticari firmalar Türkiye'nin büyümesi ve istihdamında sahip olduğu kritik önem nedeniyle Akbank ile bu anlaşmayı imzalamaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu yeni kredi olanağının bir çok KOBİ ve Ticari bankacılık müşterisine önemli derecede fayda sağlayacağı şüphesizdir. 2012 yılında AYB'nin Türkiye'deki KOBİ'lere sağlamış olduğu kaynak 700 milyon avro tutarında ve önümüzdeki yılda da KOBİ kredilerinin Türkiye'ye kullandırdığımız kredilerde ağırlığını korumasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir