Akaryakıt kaçakçılığına darbe -Gümrük muhafaza ekipleri, Kayseri'de 6 ayrı akaryakıt istasyonuna…

  • Yazı boyutu
Akaryakıt kaçakçılığına darbe
  -Gümrük muhafaza ekipleri, Kayseri'de 6 ayrı akaryakıt istasyonuna…

Akaryakıt kaçakçılığına darbe -Gümrük muhafaza ekipleri, Kayseri'de 6 ayrı akaryakıt istasyonuna düzenlenen operasyonda 39 bin litre kaçak akaryakıta el koydu

Gümrük muhafaza ekiplerinin Kayseri'de akaryakıt kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlediği ve 6 ayrı akaryakıt istasyonunda yapılan operasyonda 39 bin litre kaçak akaryakıta el koyduğu bildirildi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 12 Eylül ve 14 Eylül tarihlerinde, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Ticari Eşya Operasyonları Şube Müdürlüğü koordinesinde, Ankara, İzmit, Mersin, Kayseri Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlükleri personelinden oluşturulan ekip akaryakıt kaçakçılarına yönelik operasyon düzenledi.
     Kayseri merkezli Ankara, Sivas, Adana yol güzergahlarında 6 ayrı istasyonda eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda yapılan marker ölçümlerinden geçersiz sonuç alınan yaklaşık 39 bin 80 litre kaçak akaryakıta el konuldu.
     Bu istasyonların bazılarında, daha önce el konulan ve il özel idaresinde yer bulunamadığı için istasyon sahiplerine yed-i emin olarak teslim edilen akaryakıtın eksildiği tespit edildi.
     Ayrıca arama yapılan bazı istasyonlarda kaçak akaryakıt satışını sağlayan gizli tank ve düzenekler de bulundu.
     Aramalar sonucunda el konulan kaçak akaryakıt, gizli tank ve düzenekler Kayseri İl Özel İdaresi'ne teslim edildi.
     Soruşturmaya Kayseri Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nce devam ediliyor.
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir