Akarsu santrallerinin özelleştirilmesi -Elektrik Üretim AŞ'ye ait akarsu santrallerinden…

  • Yazı boyutu
Akarsu santrallerinin özelleştirilmesi
  -Elektrik Üretim AŞ'ye ait akarsu santrallerinden…

Akarsu santrallerinin özelleştirilmesi -Elektrik Üretim AŞ'ye ait akarsu santrallerinden 13'ünün nihai pazarlık görüşmeleri yapıldı

Elektrik Üretim AŞ'ye ait akarsu santrallerinden 13'ünün nihai pazarlık görüşmeleri yapıldı.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmelerinde, ilk olarak Grup 8'de yer alan Ladik-Büyükkızoğlu ve Durucasu santrallerinin ihalesi gerçekleştirildi. Kapalı elemesiz tekliflerin ardından yapılan açık artırmada en yüksek teklifi 2 milyon 760 bin dolarla Met Enerji Üretim İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.
     Grup 9'da yer alan Arpaçay-Telek, Kiti santrallerinde de en yüksek teklif, 3 milyon 10 bin dolar ile Metaltek Metalurji Kimya Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nden geldi. Grup 1'deki Engil, Erciş, Hoşap ve Grup 2'deki Koçköprü akarsu santrallerine en yüksek teklifleri 11 milyon 50 bin dolar ve 12 milyon dolar ile Tahiroğulları Petrol Ürünleri Limited Şirketi verdi.
     En yüksek teklifler, Grup 3'teki Kısık santraline 27 milyon 150 bin dolar ile Kılıç Enerji Üretim AŞ'den, Grup 4'teki Göksu santraline 57 milyon 500 bin dolar ile Nurol Enerji Üretim ve Pazarlama AŞ'den, Grup 5'teki Bozkır ve Ermenek santrallerine 1 milyon 990 bin dolar ile Özbey Hijyenik Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ'den ve Grup 7'deki Hasanlar santraline de 30 milyon 850 bin dolar ile Batıçim Enerji Elektrik Üretim AŞ'den geldi.
     Bu arada, 49 yıllığına işletme hakkı devredilecek 9 grup halindeki 14 akarsu santralinin toplam kurulu güçleri 62,465 MV düzeyinde bulunuyor.
     Grup 10'da yer alan Berdan santrali için nihai pazarlık görüşmeleri devam ediyor.
    
    
    

Bu haberi 106 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir