Ak Portföy, "Türkiye'nin En İyi Portföy Yönetimi Şirketi" seçildi

  • Yazı boyutu
Ak Portföy, "Türkiye'nin En İyi Portföy Yönetimi Şirketi" seçildi

Ak Portföy, "Türkiye'nin En İyi Portföy Yönetimi Şirketi" seçildi

Dünyanın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance, Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ile Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgelerine yönelik en iyi bankaların ve finans kuruluşlarının değerlendirildiği bankacılık sektörü ödüllerinde Ak Portföy'ü, "Türkiye'nin En İyi Portföy Yönetimi Şirketi" seçti.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Avrupa Bankacılık Ödülleri" kapsamında 100'ün üzerinde kuruluşun değerlendirildiği, bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ödül programında Ak Portföy'ün ödülü alan ilk Türk portföy yönetimi şirketi olduğu belirtildi.
     EMEA Finance editörü Tim Burke, 2011 yılı ödül değerlendirmelerinde çetin bir rekabet yaşandığını vurgulayarak, "Finans piyasalarındaki dalgalanmaların yatırım kararlarını ve getirileri önemli ölçüde etkilediği bir yılda Ak Portföy, portföy yönetim hizmetlerindeki öncü uygulamaları ve sürdürülebilir yüksek performansı ile çok önemli bir başarıya imza attı. Bunun yanında, Ak Portföy'ün yönettiği fonların, benchmarklarının üzerinde getiri sağlayarak, rakiplerini geride bırakması da şirketin bu ödüle layık bulunmasında önemli rol oynadı" diye konuştu.
     Ak Portföy Genel Müdürü Alp Keler de üstün altyapı, uzmanlık ve ilkleri temsil eden projelerinin uluslararası alanda farklı platformlarda ödüllerle takdir görmeye devam ettiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:
     "EMEA Finance'in verdiği bu ödülü alan ilk Türk portföy yönetimi şirketi olmaktan ve ülkemizi zirvede temsil etmekten gurur duyuyoruz. 2011 yılında World Finance tarafından düzenlenen ve Türkiye'de ilk defa verilen 'The World Finance Awards' ödülleri değerlendirmesinde 'Türkiye'de Yılın En İyi Portföy Yönetim Şirketi' ve 'Türkiye'de Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim İlkelerini En İyi Uygulayan Portföy Yönetim Şirketi' ödüllerinin de sahibi olmuştuk. Bu yeni ödülle birlikte Ak Portföy olarak, 2011 ve 2012 yıllarında portföy yönetimi sektörü için uluslararası alanda ilk defa verilen 3 prestijli ödülü de kazanarak, büyük bir başarıya imza atmış olduk."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir