AK Parti İzmir İl Kongresi -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Türkiye'nin…

  • Yazı boyutu
AK Parti İzmir İl Kongresi
  -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: 
  "Türkiye'nin…

AK Parti İzmir İl Kongresi -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Türkiye'nin her tarafında, halkımıza, milletimize hizmet etmek, onların ihtiyaçlarını görmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz" -Kültür ve Turizm Bakanı Günay: "İzmir'de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin şiarını, iddiasını, inancını Ankara'ya başarıyla götürme imkanını Allah'a şükürler olsun bulabildik"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Türkiye'nin her tarafında, halkımıza, milletimize hizmet etmek, onların ihtiyaçlarını görmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz" dedi.
     AK Parti İzmir İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi'nin de katılımıyla Halkapınar Spor Salonu'nda başladı.
     Bakan Yıldırım, kongrede, Başbakan Erdoğan'ın genel kurula katılımından büyük gurur duyduklarını ifade etti.
     Yaklaşık 10 yıllık aktif siyaset hayatında, hizmet konu olunca siyasetin teferruat olduğu gerçeğini bilerek, Başbakan Erdoğan'ın liderliğinde çalıştıklarını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:
     "Bu anlayışla 10 yıl boyunca Türkiye'nin her tarafında, halkımıza, milletimize hizmet etmek, onların ihtiyaçlarını görmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. 2023 Türkiye'sinin, İzmir'inin şekilleneceği, AK Parti kadrolarının seçileceği kongrede bir aradayız. Bu kadroyla bu ekiple İzmir, 2023 Türkiye hedeflerine, 2020 EXPO hedeflerine, '35 İzmir 35 Proje' ile liderliğinizde hazırlanıyor, çalışmalarını yapıyor."
    
     -Atatürk ve Menderes-
    
     Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'a hitaben, "1922 yılının 9 Eylül'ünde kutlu mücadeleyi başarıya kavuşturan Mustafa Kemal Atatürk'ü bağrına basan, 14 Mayıs 1950'de halkın üzerinde bir yük haline gelen tek parti iktidarına son verip demokrasi yürüyüşünü başlatan Menderes ve arkadaşlarına sahip çıkan İzmir'e hoşgeldiniz" ifadelerini kullandı.
     Erdoğan ve AK Parti Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) verdiği görev doğrultusunda yaklaşık 1 yıl önce İzmir milletvekili adayı olarak, il teşkilatıyla birlikte çalışmaya başladıklarını anlatan Günay, "Yolladığınız mukaddes emaneti başarıya götürmek için adalet ve kalkınma inancını, adalet, eşitlik içinde barış, birlik içinde, dayanışma içinde toplumun kalkınması inancını başarıya götürmek için tüm arkadaşlarımızla sokak sokak, meydan meydan dolaştık ve İzmir'de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin şiarını, iddiasını, inancını Ankara'ya başarıyla götürme imkanını Allah'a şükürler olsun bulabildik" diye konuştu.
    
     -Salondan notlar-
    
     Kongrenin yapıldığı 10 bin oturma kapasitesi Halkapınar Spor Salonu'nun saha ve tribünlerinin tamamen dolduğu gözlendi.
     Salondaki "İzmir hasta, İzmirli yasta, İzmir seni bekliyor büyük usta", "Yoluna ölürüz Büyük Usta" ve "QR" kod tekniğiyle hazırlanmış ve içeriğinde "Büyük Usta... Büyükşehir ve Karşıyaka'yı size hediye etmek için tüm varlığımızla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Durmak yok, yola devam. Karşıyaka İlçe Teşkilatı" yazılı pankartlar dikkati çekti.
     Erdoğan, konuşmasını Ege zeybekleri ve İzmir Saat Kulesi'nin üç boyutlu posterlerinin yer aldığı sahnede gerçekleştirdi.
     Öte yandan, Başbakan Erdoğan konuşmaya başladığı sırada iki kadının, polis tarafından tribünlerden uzaklaştırıldığı gözlendi.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir