AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yönelik saldırılar -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu,…

  • Yazı boyutu
AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yönelik saldırılar
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu,…

AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yönelik saldırılar -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, saldırıları kınadı: -"Bu topraklarda barış ve kardeşlik dışında hiçbir eylem kabul görmez. Bu tür saldırıların karşısında hepimiz bir ve beraber duracağız"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Adalet Bakanlığı ile AK Parti Genel Merkezi'ne eş zamanlı olarak yapılan saldırıları kınadı.
     Hisarcıklıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, dün gece eş zamanlı olarak yaşanan iki çirkin saldırının herkesi üzdüğünü belirtti.
     Türkiye'nin büyüklüğü ve stratejik konumunun tüm dünya tarafından bilindiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, tarih boyunca bu tür hain saldırılarla çok defa karşı karşıya gelindiğine dikkati çekti. Açıklamasında, "Çok şükür ki bu tür girişimlerin hepsi, en büyük tepkiyi görmüş ve necip milletimizin yüreğinde en ağır cezayı almıştır" ifadelerine yer veren Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Barış ve kardeşlik dışında hiçbir eylem halkımızın vicdanında kabul görmez ve lanetlenir. Bunu herkesin bilmesi, anlaması lazım. Bu tür saldırıların karşısında her zaman olduğu gibi bir ve beraber duracağız.
     Bu topraklar, barış ve kardeşliğin haricinde bir yaşam biçimini kabul edemez. Silah sesi, bomba sesi değil bizim özlemimiz. Bizim tek bir isteğimiz var: Birlik ve beraberlik içinde çağdaş medeniyet yarışında en önde olmak.
     Tekrar duyulmak isteniyorsa da bunun önünü kesmek isteyenlere iktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplum örgütleriyle ve her görüşteki vatandaşımızla birlik beraberlik içinde karşı duracağımızı bütün dünyaya tekrar deklare ederiz."
     Saldırıları kınayan Hısarcıklıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti ile Adalet Bakanlığı camiasına geçmiş olsun dileklerini iletti.
    
    
    

Bu haberi 86 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir