AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gedikli: -"Körfez ülkeleri Türkiye'yi son derece yükselen bir…

  • Yazı boyutu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gedikli: 
  -"Körfez ülkeleri Türkiye'yi son derece yükselen 
  bir…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gedikli: -"Körfez ülkeleri Türkiye'yi son derece yükselen bir ekonomi olarak görüyor ve yeni yatırımlarını da Türkiye'de yapmak istiyor" -"Avrupa, sorunlarını sanki geleceğe erteliyor. Ancak biz Türkiye olarak sürdürülebilir büyüme performansını şu anda sağlamış vaziyetteyiz ve bu performans istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Biz sanalda değil sahada başardık, bunu çok açık net söyleyebilirim"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, "Körfez ülkeleri Türkiye'yi son derece yükselen bir ekonomi olarak görüyor ve yeni yatırımlarını da Türkiye'de yapmak istiyor" dedi.
     Gedikli, Mevlana Kalkınma Ajansı'nda gerçekleştirilen "Bölgesel Ekonomik Kalkınma" konulu toplantıda, Konyalı iş adamlarıyla bir araya geldi.
     Kentteki iş adamları ve yatırımcılarla istişarede bulunmak istediklerini ifade eden Gedikli, "Bu tarz toplantıları sık sık değişik illerde yapıyoruz. Bir nevi ekonominin nabzını yakalamaya çalışıyoruz. Bu da tabii bize çok şey öğretiyor. Bizim parti olarak özelliklerimizden biri; sürekli sahada olmak, ekonominin nabzını yakalamaya çalışmak. Böylece zamanında ve etkin kararlar alma imkanı bulmuş oluyoruz. Bizim AK Parti olarak farkımız bu... Ankara'da oturarak bunu yapabilmemiz mümkün değil" diye konuştu.
    
     -Körfez sermayesinde ikinci bahar-
    
     Bir ay önce Körfez ülkelerini ziyaret ettiklerini anlatan Gedikli, şunları kaydetti:
     "Yatırımcı olarak yaklaşımlarını, Türkiye'ye bakışlarını; Türkiye açısından ikinci bahar gibi görüyoruz. Avrupa'daki krizi, yangını siz çok iyi biliyorsunuz. (Körfez ülkelerinin) Bazı diğer ülkelerle ticari ilişkileri son derece azalmış vaziyette... Körfez ülkeleri Türkiye'yi son derece yükselen bir ekonomi olarak görüyor ve yeni yatırımlarını da Türkiye'de yapmak istiyor. Biz tabii orada hem Türkiye'nin itibarının yükseldiğini hem de Sayın Başbakanımıza olan bakışın ne kadar önemli ve değerli olduğunu gördük. Bunu kendileri de bizzat ifade ettiler. Bu bakış çok çok önemli ancak bunun yanında başka şeyler de gördük. Anadolu yatırımcısının orada ayak izlerini gördük ve bu bizi gerçekten çok memnun etti. Ayrıca oradan bu tarafa da birçok yatırımın yönlendiğini gördük. Bunlar elbette çok çok önemli gelişmeler."
     Gedikli, bu başarının altında Türkiye'deki siyasi istikrar ortamı ve güçlü ekonominin yattığını belirterek, şöyle devam etti:
     "Siyasette olduğu gibi ekonomiyi de vesayetin elinden kurtararak, tabana yaydık. Şimdi bizim Anadolu'daki müteşebbisimizin, küçük girişimcimizin iş yaptığı, artık sözünün dinlendiği bir dönem başladı. Diğer yandan siyasi istikrar, ekonomik istikrarı sağlıyor. Bunun ne kadar önemli olduğunu son yıllardaki gelişmelerden anlayabiliyoruz. Ekonomimiz belli bir büyüme performansını korumaya çalışıyor. Avrupa ekonomisinin küçüldüğü bir ortam yaşanıyor, bankacılık sistemi sıkıntı içinde... Genel görüş şudur; Avrupa, sorunlarını sanki geleceğe erteliyor. Ancak biz Türkiye olarak, sürdürülebilir büyüme performansını şu anda sağlamış vaziyetteyiz ve bu performans istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Biz sanalda değil sahada başardık, bunu çok açık net söyleyebilirim."
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir