AİHM'deki Kentbank davasının sonuçlanması -Süzer Grubu: -"Konunun, Mahkeme tarafından verilen 6…

  • Yazı boyutu
AİHM'deki Kentbank davasının sonuçlanması
  -Süzer Grubu:
  -"Konunun, Mahkeme tarafından verilen 6…

AİHM'deki Kentbank davasının sonuçlanması -Süzer Grubu: -"Konunun, Mahkeme tarafından verilen 6 aylık süre içerisinde çözüme ulaşacağına inanıyoruz" -"Süzer Grubu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden herhangi bir maddi tazminat beklentisi içerisinde olmamıştır ve olmayacaktır"

Süzer Grubu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Süzer Grubu'nun Kentbank'a el konulmasıyla ilgili yaptığı şikayet başvurusunu olumlu bulmasına ilişkin, "Konunun, Mahkeme tarafından verilen 6 aylık süre içerisinde çözüme ulaşacağına inanıyoruz" açıklamasına yaptı.
     Süzer Grubu açıklamasında, AİHM'nin Kentbank sürecine ilişkin olarak Mustafa Süzer ve Süzer Grubu tarafından yapılan başvuruyu oy birliğiyle kabul ettiği bildirildi.
     Mahkemenin, Süzer Grubu ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin söz konusu uyuşmazlığı dostane çözüm üreterek çözümlemelerinin en doğru yol olduğunu vurguladığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Bu konuda Süzer Grubu'nun Türk bankacılık sektöründe faaliyete başlayabilmesini sağlayıcı gerekli işlemlerin başlatılmasının en doğru çözüm olacağı tavsiyesinde bulunarak, taraflara dostane çözüm üretmeleri konusunda 6 ay süre vermiştir. Süzer Grubu olarak Kentbank sürecinde haklılığımızın bu kez de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nce tescil edilmiş olmasından memnuniyet duymaktayız. Süzer Grubu olarak her zaman olduğu gibi hukukun üstünlüğüne ve Mahkeme kararlarının gereklerine duyduğumuz saygı içinde yetkili makamlarla bundan sonra her konuda mutabakat sağlamak yönünde her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. Konunun, Mahkeme tarafından verilen 6 aylık süre içerisinde çözüme ulaşacağına inanıyoruz. Daha önce de çeşitli defalar kamuoyuyla paylaştığımız üzere Süzer Grubu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden herhangi bir maddi tazminat beklentisi içerisinde olmamıştır ve olmayacaktır."
    
    
    

Bu haberi 73 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir