Ahmet Çalık'tan Körfez yatırımcılarına "geç kalmayın" çağrısı: -"Global ekonomide yükselen…

  • Yazı boyutu
Ahmet Çalık'tan Körfez yatırımcılarına "geç kalmayın" çağrısı:
     -"Global ekonomide yükselen…

Ahmet Çalık'tan Körfez yatırımcılarına "geç kalmayın" çağrısı: -"Global ekonomide yükselen yıldız haline gelen Türkiye'de geç kalmadan yerinizi alın"

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Körfez ülkeleri yatırımcılarına, "Global ekonomide yükselen yıldız haline gelen Türkiye'de geç kalmadan yerinizi alın" çağrısında bulundu.
     Yapılan açıklamaya göre, Türk-Körfez Gayrimenkul Yatırım ve İşbirliği Kongresi'nin gala yemeği Metropol İstanbul'un ev sahipliğinde dün akşam Adile Sultan Yalısı'nda düzenlendi.
     Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çalık, Körfez ülkelerinden 200'ün üzerinde yatırımcının hazır bulunduğu yemekte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin global ekonomide yükselen yıldız olduğuna dikkat çekerek "Yatırımcıların geç kalmadan yerini alması gerekiyor. Körfez bölgesindeki yatırımcılarla ülke olarak işbirliklerimizin artacağını düşünüyorum" dedi.
     Gayrimenkul sektörünün de Türkiye'de hızla büyüyen ve gelişen, yıldız sektör konumunda olduğunu söyleyen Çalık, "Ekonominin itici güçlerinden biri olan sektörün gayrisafi milli gelirimiz içindeki katkı payı yüzde 6'lar civarında ve 2023 planları çerçevesinde bu oranın yüzde 11-12'lere ulaşması bekleniyor. Dolayısıyla halen doyum noktasına ulaşmamış bu sektör ülkemiz adına büyük fırsatlar ve potansiyel barındırıyor" diye konuştu.
     Çalık GYG Genel Müdürü Feyzullah Yetgin ise, son 5 yılda Türkiye'ye gelen doğrudan yabancı yatırımlar içerisinde Orta Doğu'nun payının sadece yüzde 13'te bulunduğuna işaret ederek, "Mütekabiliyet Yasası" ile bu oranın artacağını vurguladı.
     Kentsel dönüşüm ile mütekabiliyet yasalarının ve düzenlemelerinin yürürlüğe girmesinin inşaat sektörüne "taze kan" getireceğini belirten Yetgin, kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in not artışının ardından Türkiye'ye gelecek küresel sermayenin artacağına işaret etti.
     Yetgin, "yatırım yapılabilir" seviyeye ulaşan notun, ekonomik büyümeyi destekleyeceğini ve faiz oranlarının düşmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.
     Gala yemeğine, Türkiye ve Körfez bölgesinin önde gelen gayri menkul yatırımcıları da katıldı.
    
    
    

Bu haberi 66 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir