AGSD Başkanı Karakuş: -"Özel sektör gaza basıyor, bankalar el frenini çekiyor"

  • Yazı boyutu
AGSD Başkanı Karakuş: 
  -"Özel sektör gaza basıyor, bankalar el 
  frenini çekiyor"

AGSD Başkanı Karakuş: -"Özel sektör gaza basıyor, bankalar el frenini çekiyor"

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, banka uygulamalarının özel sektörü olumsuz etkilediğini belirterek, "Özel sektör gaza basıyor, bankalar el frenini çekiyor" dedi.
     Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada, dünya ekonomisinin içinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen Türk özel sektörünün mal ve hizmet ihracatı için canla başla çalıştığını ifade ederek, "Devletin ihracat seferberliği için greyderle, dozerle yol açmasına karşın, bankalar özel sektöre gerekli desteği vermiyor" değerlendirmesinde bulundu.
     Özel sektörü özellikle kaynak sağlamada yüksek maliyetlerin hırpaladığını savunan Karakuş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Dünyada az rastlanır çeşitlilikte bir teşvik sistemimiz var. Hizmet sektörü bile gerekli devlet desteklerini alıyor. Prosedürler oldukça basitleştirildi. Ticaret ataşelikleri iyi çalışıyor. Ancak sistemin bankacılık tekeri hızımıza ayak uyduramıyor. Gerek üretim gerek ihracat aşamasında özel sektörün ihtiyacı olan parasal kaynaklar için mali sistem bin dereden su getiriyor. Ya pahalı kredi kullandırıyorlar ya da teminatlar için yaratıcılıkta sınır tanımıyorlar. Merkez Bankası'nın para ve kur politikası da maalesef gerekli desteği vermiyor. Özel sektör gaza basıyor, bankalar el frenini çekiyor."
    
    
    

Bu haberi 121 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir