AGSD Başkanı Karakuş: -"Meslek odalarına kayıt zorunluluğu kaldırılmalı"

  • Yazı boyutu
AGSD Başkanı Karakuş: 
  -"Meslek odalarına kayıt zorunluluğu kaldırılmalı"

AGSD Başkanı Karakuş: -"Meslek odalarına kayıt zorunluluğu kaldırılmalı"

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, şirket kurma maliyetleri ile meslek odalarına kayıt zorunluluğu sırasında alınan harçların girişimci ve esnaflara yük getirdiğini belirterek, harçların azaltılmasını ve meslek odalarına kayıt zorunluluğunun kaldırılmasını istedi.
     Karakuş, esnaf, tüccar ve küçük işletme kurmak isteyenlerin sermayeye en çok ihtiyaçlarının olduğu bir dönemde, önemli bir miktar parayı kayıt aşamasında kaybettiklerine dikkati çekti.
     Kuruluş aşamasından sonra da esnafların ve iş sahiplerinin her yıl ciddi oranda kayıt oldukları meslek odalarına para ödemek zorunda kaldıklarını kaydeden Karakuş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Esnaf, tüccar ve sanayicilerin bulundukları illerdeki meslek odalarına kanunen üye olmak zorundalar. Meslek odalarına kayıt zorunluluğu kaldırılmalı. Ödenen paraların karşılığında meslek odaları üyelerine yeterli hizmet götürmüyor. Avrupa'da olduğu gibi mecburiyetin kaldırılması halinde, Odalar da üye kaydetmek için yarışmacı ve hizmetkar bir tutum içerisine gireceklerdir. Hali hazırda kanunen getirilen kayıt zorunluluğu, meslek odalarını hizmet vermeye zorlamıyor."
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir