AGSD Başkanı Karakuş: -"Kredi kartı yüzünden Sevgililer Günü kabusunuz olmasın"

  • Yazı boyutu
AGSD Başkanı Karakuş:
  -"Kredi kartı yüzünden Sevgililer 
  Günü kabusunuz olmasın"

AGSD Başkanı Karakuş: -"Kredi kartı yüzünden Sevgililer Günü kabusunuz olmasın"

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde vatandaşların gelirlerine göre hediye alması gerektiğini hatırlatarak, "Kredi kartı yüzünden Sevgililer Günü kabusunuz olmasın. Bu dönem hesaplı alışveriş dönemidir diyoruz ama bütçeler de sarsılmamalı" dedi.
     Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada, Sevgililer Günü'nün, tüketicinin alışveriş yapmak için en uygun zaman dilimine denk geldiğini belirterek, hazır giyim sektörünün büyük indirimlerle 14 Şubat'a hazır olduğunu kaydetti.
     Mağazaların, bu gibi dönemlerde stoklarını eritmek için ortalama yüzde 40-70 indirim uyguladığını ifade eden Karakuş, önümüzdeki sezonunun alışverişinin bugünlerde daha indirimli olarak yapılabileceğine işaret etti.
     Karakuş, tüketicilerin bilinçli alışveriş yapmaları gerektiğini hatırlatarak, alışverişe çıkmadan önce liste oluşturarak ihtiyaçların önceden belirlenmesi gerektiğini vurguladı.
     Alışveriş sırasında tüketicilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalara da dikkati çeken Karakuş, şu tavsiyelerde bulundu:
     "İndirim döneminde değişme yapmayan mağazalar var. Tüketici aldığı ürünün tam ve noksansız, ya da özürlü olup olmadığını dikkatlice incelemeliler. Bunun yanı sıra, ucuz diye ihtiyaç olmadığı halde gereksiz alışveriş yapmamalılar."
    
     -"Kredi kartlı alışverişe dikkat"-
    
     Karakuş, tüketicilerin alışveriş yaparken kart harcamalarına da dikkat etmeleri gerektiğini belirterek, kredi kartıyla yapılan alışverişin aşırı harcamayı tetiklediğini savundu.
     Vatandaşların, 14 Şubat'ta sevdiklerine pahalı hediyeler yerine, gelirlerine göre hediye almaları gerektiğini de ifade eden Karakuş, "Kredi kartı yüzünden Sevgililer Günü kabusunuz olmasın. Bu dönem hesaplı alışveriş dönemidir diyoruz ama bütçeler de sarsılmamalı" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir