Afyonkarahisar'da termal otele "TÜV Rheinland sertifikası" -Oruçoğlu Termal Otel'e, Almanya…

  • Yazı boyutu
Afyonkarahisar'da termal otele "TÜV Rheinland sertifikası"
  -Oruçoğlu Termal Otel'e, Almanya…

Afyonkarahisar'da termal otele "TÜV Rheinland sertifikası" -Oruçoğlu Termal Otel'e, Almanya merkezli uluslararası standart sertifikasyon ve denetim kuruluşu TÜV Rheinland tarafından akreditasyon sertifikası verildi -Oruçoğlu Termal Otel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oruç: -"Zafer Bölgesel Havalimanı açılır açılmaz Afyonkarahisar'ın kaderi değişecek"

Afyonkarahisar'da faaliyet gösteren Oruçoğlu Termal Otel'e, Almanya merkezli uluslararası standart sertifikasyon ve denetim kuruluşu TÜV Rheinland tarafından akreditasyon sertifikası verildi.
     Otelin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Oruç, otelde düzenlenen basın toplantısında, Almanya'nın, bu ülkede yaklaşık 3 milyon Türk yaşadığından Afyonkarahisar'daki termal oteller için önemli olduğunu bildirdi.
     Alman Medical Wellness Federasyonu'nun 1 milyon 200 bin üyesi bulunduğunu dile getiren Oruç, şöyle konuştu:
     "Alman devleti, bizim Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlayışında çalıştığımız gibi bunu bir basamak daha ileri götürüp kişinin konaklama ve yol masraflarını da karşılıyor. İş bu noktada, bu akreditasyonu sağlamaktan geçiyor. Bu federasyon ile çalışmak, bu işin bir kanalı. Diğer taraftan Almanlar'ın anlayış ve kültürü bizden daha farklı. Akredite onlar için çok çok önemli. Biz de bu nedenle TÜV Rheinland ile akreditasyonumuzu gerçekleştirdik. Bundan sonra diğer adımlarımızı atmaya devam edeceğiz."
     Oruç, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illerinin ihtiyacını karşılaması amacıyla Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde inşaatı tamamlanma aşamasına gelen Zafer Bölgesel Havalimanı hizmete girdikten sonra bölgede büyük değişimler yaşanacağına inandığını ifade ederek, Afyonkarahisar'daki termal tesislerin öneminin iyice artacağını anlattı.
     TÜV Rheinland akreditasyonunun, Almanya'daki insanların Türkler'e güvenmesi anlamına geldiğine dikkati çeken Oruç, "Zafer Bölgesel Havalimanı açılır açılmaz Afyonkarahisar'ın kaderi değişecek. Zaten yatırımcıları görüyoruz, ne yaptıklarını görüyoruz. Bu insanlar potansiyeli gördükleri için buraya geliyor" dedi.
    
     -"Afyonkarahisar'ı Avrupa'ya tanıtma" hedefi-
    
     Alman Medical Wellness Federasyonu Başkanı Lutz Lungwitz da Afyonkarahisar'da termal turizmi geliştirmeyi ve uluslararası ölçekte tanınmasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
     Tanıtım çalışmalarına, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak'ın öncülük ettiğini dile getiren Lungwitz, şunları kaydetti:
     "Birçok otelden yöneticilerin katılımıyla geçen nisan ayında Termal Turizm Kongresi düzenlendi. Oruçoğlu ailesinin Prof. Dr. Solak ile çalışmasına baktığımda, termal turizmin gelişmesinde katkıları olduğunu düşünüyorum. Almanya'dan gelmeden bu bölgenin gelişmiş olduğunu bilmiyorduk. Amacımız, Afyonkarahisar'ı, termal turizmin başkenti olarak Avrupa'ya tanıtmak. Türkiye'de bu kadar çok termal tesis bulunmasına şaşırdım. Macaristan ile karşılaştırıldığında Türkiye'de daha fazla termal otel bulunuyor. Hedeflerimizden biri de yurt dışında termal turizm ya da fizik tedaviden yararlanmak isteyenleri Afyonkarahisar'a getirmek. Alman Mecial Wellness Federasyonu, Almanya'da sağlık turizminin markası. 8 yıldır faaliyet gösteriyor. Sağlık turizmine Almanya'da büyük ilgi duyulmakta. Bu ilginin devam edeceğini düşünüyoruz."
     TÜV Rheinland Denetçisi Ayşe Dündarcan ise TÜV Rheinland'ın bütün dünyada tanınan bir grup olduğunu belirterek, Alman grupların, termal turizmden yararlanmak amacıyla Afyonkarahisar'a geleceğine inandıklarını anlattı.
     Daha sonra, Dündarcan, TÜV Rheinland sertifikasını Oruç'a teslim etti.
    
    
    

Bu haberi 295 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir