Afşin-Elbistan Termik Santrali'ndeki yangın -EÜAŞ: "Yangın nedeni ile diğer üç ünitede herhangi…

  • Yazı boyutu
Afşin-Elbistan Termik Santrali'ndeki yangın 
  -EÜAŞ: "Yangın nedeni ile diğer üç ünitede herhangi…

Afşin-Elbistan Termik Santrali'ndeki yangın -EÜAŞ: "Yangın nedeni ile diğer üç ünitede herhangi bir zarar ve hasar meydana gelmemiştir"

Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (EÜAŞ), Afşin-Elbistan Termik Santrali'nde çıkan yangın nedeniyle diğer üç ünitede herhangi bir zarar ve hasarın meydana gelmediğini açıkladı.
     EÜAŞ'tan yapılan açıklamada, şirkete bağlı Afşin-Elbistan Termik Santrali 2. ünitede bu sabah çıkan yangına hemen müdahale edildiği ve yangının, 2 saatten az bir sürede kontrol altına alındığı belirtildi.
     2. ünitenin, yaklaşık 15 gündür bakım çalışmaları için servis harici edilmiş durumda olduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Yangın nedeniyle diğer üç ünitede herhangi bir zarar ve hasar meydana gelmemiştir. Olay sırasında herhangi bir yaralanma ve can kaybı ise yoktur. Yangın çıkan ünitede hasar tespiti ve kısa sürede devreye alma çalışmalarına hemen başlanmıştır. Yangın sırasında yardımlarını esirgemeyen Kahramanmaraş Valiliği'ne , Afşin Kaymakamlığı'na ve Afşin Belediye Başkanlığı'na teşekkür ederiz."
    
    
    

Bu haberi 295 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir